PFL Sremska Mitrovica: Hrtkovci - Hajduk (D) 1:2

Bila je to veoma sadržajna utakmica sa tri pogotka, mnoštvom propuštenih prilika, dva isključenja itd. Krenimo redom. Već na samom otvaranju utakmice Divošani su maksimalnom angažovanošću na svakom delu terena stavili na znanje svom današnjem domaćinu da ih danas interesuje samo pobeda. Prvi je zapretio Babić. Preciznim udarcem sa 20-ak metara pod prečku naterao je golmana domaćih da interveniše i izboksuje loptu u korner. Prekid sa desne strane izvodi Jovanović, specijalista za takve situacije, a na prvoj stativi Lazić manirom iskusnog strelca šalje loptu glavom iza leđa Milana Čiče za vođstvo gostiju od 0:1. Samo dva minuta kasnije isti akteri su bili u centru pažnje. Jovanović sa više od polovine terena šalje teledirigovanu loptu u dubinu ka Laziću koji beži svojim čuvarima, ali se za novi pogodak isprečila stativa. Domaći prete nakon prekida, ali M. Simovljević iz veoma povoljne situacije nespretno pogađa samo prečku, da bi nakon odbitka i šuta S. Simovljevića lopta završila u rukama Đurića. Sredinom prvog dela domaći ponovo pogađaju prečku, tačnije S. Simovljević nakon dobrog prodora Pjevca. Ipak, na odmor se otišlo rezultatom 1:1. Odbrambeni igrač gostiju Pavlović mirno je rešio situaciju ispred svog kaznenog prostora i glavom uputio loptu ka svom golmanu Đuriću, koji za trenutak biva neoprezan i lopta mu odlazi u mrežu za veliko slavlje domaćih i nevericu gostiju.

Umesto da iskoriste psihološku prednost domaći u drugom delu nepotrebno troše energiju na oštre startove. „Najistaknutiji“ je bio Pjevac koji u 53. minutu oštro sa namerom startuje na kapitena gostiju pa mu sudija opravdano pokazuje crveni karton. Malo blaži bio je kapiten Nikolić nakon starta nad golmanom Đurićem ali se provukao bez disciplinske mere, dok je Mandić, nakon što ga je Drašković faulirao, i opravdano „zaradio“ žuti karton, rešio da sam deli pravdu pa je zamenika kapitena gostiju odgurnuo ka ogradi terena za čega mu je pokazan samo žuti karton. Pre kraja u svlačionicu je morao i stoper gostiju Slavković zbog dva žuta kartona (prigovor sudiji i namerno igranje lopte rukom). Između svih tih dešavanja gosti uspevaju da kazne domaće novim pogotkom. Drašković je u 61. minutu, nakon što je prihvatio jednu loptu iz prve odigrao ka Laziću, koji ponovo biva neumoljiv i majstoski trese mrežu za konačnih Hrtkovci – Hajduk 1:2. U finišu meča domaći bacaju sve karte na napad, ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja. Najbliži tome bio je Savić, koji je u pokušaju da lobuje golmana gostiju pogodio prečku pa su bodovi zasluženo pripali gostima iz Divoša.

Sudijska trojka je imala veoma težak zadatak na današnjoj utakmici i ako ni zbog čega drugog zaslužuju pohvale za objektivno suđenje što potvrđuje i stisak ruke većine aktera po završetku utakmice.

Hrtkovci (Hrtkovci) - Hajduk (Divoš) 1:2 (1:1)

Gledalaca 200, sudija Branislav Grozdanić (Ogar) 7. Strelci: Pavlović autogol u 42. minutu (Hrtkovci), a Lazić u 12.i 61. minutu (Hajduk). Crveni kartoni: Pjevac u 53. minutu (Hrtkovci), a Slavković u 69. minutu (Hajduk).

Hrtkovci: Čiča 6, Mandić 5, Šopalović 5, M. Simovljević 6, Nikolić (K) 6, S. Simovljević 6, Savić 7, Otržan 5, Pjevac 7, Međed 6, Vujić 6.

Hajduk: Đurić 6, Maričić (K) 7 (Radosavljević), Pavlović 6, Babić 8 (Drašković), Slavković 7, Stankić 7, Trebovac 7, Zeljković 8, Lazić 9, Jovanović 9, Ilić 8 (Avramović).

Izveštač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija.

Rudar 2 : 1 Partizan
Sloven 0 : 0 Napredak (P)
Podrinje 5 : 0 Jedinstvo (M)
Hrtkovci 1 : 2 Hajduk (D)
Ljukovo 0 : 2 Hajduk 1925 Podunavac