PFL Sremska Mitrovica: Hajduk (D) – Hrtkovci 3:1

Divošani su današnjoj utakmici pristupili veoma odgovorno i sasvim zasluženo savladali veoma dobru ekipu iz Hrtkovaca. Najlepši potez na utakmici bio je pogodak Savića iz slobodnog udarca sa više od 20 metara. Prednost domaćih duplirao je Gombar oštrim udarcem pod prečku nakon asistencije Avramovića. Bilo je još prilika da se zatrese mreža, ali je goste od ubedljivijeg poraza spasao golman sa dve dobre intervencije. Pokazali su i gosti da dobro znaju da igraju fudbal. Strpljivom igrom na sredini terena u par navrata su uspevali da se domognu prilike za postizanje pogotka, ali nisu uspeli sve do 44. minuta, kada im je opravdano dosuđen penal. Odgovornost na sebe je preuzeo golman Hrtkovčana Milan Čiča i hladnokrvnim udarcem savladao svog kolegu sa druge strane.

Drugi deo bio je manje uzbudljiv od prvog. Rezultatska neizvesnost trajala je do 58. minuta, kada je Drašković preciznim udarcem u sam ugao naterao golmana i jednog odbrambenog igrača gostiju da loptu prosto uguraju u sopstvenu mrežu za konačnih Hajduk – Hrtkovci 3:1.

Gledalaca 150, sudija Milan Otašević (Inđija) 7. Strelci: Savić u 9, Gombar u 36. i Drašković u 58. minutu (Hajduk), a Čiča (penal) u 44. minutu (Hrtkovci).

Hajduk: Đurić 7, Avramović 8 (Šućak), Vukolić 6, Babić 7, Vidović 7, Stankić 8, Pavlović 7, Savić 8 (Cvijetić), Lazić 7 (Jovanović), Drašković 7 (K) Gombar 7.

Hrtkovci: Čiča 8, Savić 6, Otržan 6, Šopalović 6, Mitrović 6 (S. Sušić), Manojlović 6, M. Simovljević 6, Nikolić 7 (Smoljanić), S. Simovljević 7, Pjevac 6, Savić 7 ( N. Sušić).

Izveštač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija u penziji.

Radnički 1 : 4 Sloven
Budućnost 6 : 0 PSK Putinci
Hajduk (D) 3 : 1 Hrtkovci
Partizan 1 : 0 Hajduk 1932
Donji Petrovci 2 : 2 Jadran