Zašto se promeni u nastavku Aleksandre Miniću?

Poceo je derbi.Krenulo se otvoreno i sa jedne i sa druge strane.

2.minut srusen je Denis Ristov,slobodan udarac Davor Petrov sutira u zivi zid.

4.minut slobodan udarac za goste,medjutim Nemanja Petrov izbacuje loptu u korner.

12.minut Bozidar Mancic centrira niko nije uspeo da zahvati loptu i plasira u gol.

Otvorena igra ali bez pravih akcija. Gosti oprezni ali bezopasni.23.minut Salihivic sa 18 metara sutira gosti se brane.24.minut prodor B.Mancica centarsut ali ponovo Jagodinci dobro brane svoj gol. Izuzetno kvalitetno sudjenje u derbiju. Minic sve vidi. Zuti karton dobio Davor Petrov.26.minut domaci cesce imaju loptu u posedu, deluju naravno ofanzivnije,ali bez prave sanse. Jagodinci mirnii sigurni. Fudbal ispod ocekivano. Ulog je veliki. Milan Tasic sa 18metara preko gola.

35.minut i dalje su doma’i vise u posedu lopte,ali samim tim i vise grese u zavrsnici. Tasic je jos jednom pokusao prodor po levoj strani ali bez uspeha. Vreme radi za Jagodince. A sve ih je vise i na travi. Minic je ocigledno resio DA SVIRA SVE!37.minut Tasic do M.Spasica koji se nasao u ofsajdu.38.minut Kakva sansa!!! Ristov centrira mladi M. Spasic sa 8 metara glavom kraj gola.Tu i tamo poineki zvizduk gledalaca na po neku odluku Minica. Svaki prekrsaj Tabanci ukradu po pola minuta najmanje. Nema golova u derbiju. Ocekivali smo vise od oba tima. Posebno od vodece ekipe. Cilj opravdava sredstvo.

Treci udarac gostiju na gol Perica doneo vodjstvo. Sa 16 metara je ,,isekao,,loptu bek Milosavljevic i Peric nije mogao da je zaustavi. U sam desni ugao.44.minut Goool Milosavljevic 0:1

Sve isto u nastavku. Domaci u stihijskim napadima stalno su u polju gostiju. Cesto napadi izgledaju dobro. Radnicki je krenuo na ,,sve ili nista,,48.minut Salihovic-Risto udarac kraj gola.50.minut ponovo Ristov bomba preko gola. Gledaoci nikada ovako nisu bodrili Radnicki. Domaci igraju sve bolje,Tabane odoleva.61.minut KONACNO! Ristov ubacuje Salihovicu kojj sa 6 metara pogadja desni donji ugao.61.minut Gool Salihovic 1:1Radnicki nastavlja da napada. Gosti borbeni,cesto ,,namazani,,kradu vreme. Minic nije previse to sankcionisao.65.minut  Na terenu postoji jedan tim. Minic pocinje da se ,,gubi,,u nekim presudjivanjima. Da li je NEKO UPISAO REMI U PIROTU. Ili mi gresimo!!!

78.minut gosti lagano menjaju igraca. Ucinio je to i Zivkovic, Krstic umesto Tasica. Bolja igra domacih. Da li cu ogresiti dusu Aleksandar Minić ima pravi koncert zvizduka za goste. Radnicki u inicijativi,redjaju se akcije,ali se Tabane organizovano brani. Sve manje vremena da Radnicki osvoji zasluzene bodove. Izmena Stefan Spasic umesto Davora Petrova. Sad ,,sevaju,, i neke ofsajd pozicije. Tabane je danas bio slabiji rival,ali spreman na sve!! Sudije nekada  to vole.

86.minut mnogo nervoznih akcija domacih. Vreme radi za ekipu iz Jagodine. Jos jedna izmena da prodje vreme. Aleksandar Minić kao da ,,drhti,, svira svaki ,,mrki pogled,, prekrašaje, dozvoljava da gosti leže ,,kao na izletu,, !!!

To sto je Tabane nadigrano u Pirotu se ne broji. Vrede jedino golovi. Sa dva  udarca u okvir gola gosti su na korak od remija. Ako tako ostane.87. minut Novi prekrsaj na Salihoviću,to gostima odgovara. Izlazi Ristov ulazi Kustrimović.89. minut Stefan Spasic povratna, sut visoko preko gola.90.minut. Kraj Radnicki ipak nije pobedio slabijeg od sebe.

I da svemu dodamo, kako bi bili jasni i istiniti pred posetiocima portala!Što se Tabana tiče, sve je u redu. Ljudi toliko znaju. Taktika im je bila potpuno jasna, opstruirati igru Radničkog, čekati priliku i… Tabane je šutnulo dva puta na gol i osvojilo vredan bod . U fudbalu se i to može. Ali je jasno da se u fudbalu može i to da se  za 360 stepeni okrene čovek koji je odličan sudija, arbitar koji odsvira prvo pčoluvreme bez greške, da bi u drugom poluvremenu uz salve zvižduka, što se u Pirotu retko dogadja, prosto se iživljavao nad igrom, domaćim igračima. Bio si GLAVNI  Aleksandre! To ti zameram. Trebalo je da pustiš igru, pa Bože moj, neće Svet da propadne, ako i Tabane izgubi utakmicu!

Eto toliko! Ništa se novo nažalost, nije dogodilo! Ali dokle!?

Znate onu narodnu,, Bože mili čuda velikoga, gde pogubih od sebe boljega,,!!!

La comedia – se nastavja!  A baš sam se nadao da će biti ok!!! E,. Moj Aleksandre Miniću!!!

Radnicki: Perić-Tanaskovic 8, B.Mancic 6, Markovic 7, Nikolic 7, D.Petrov (Spasić -), N.Petrov 7, Salihovic 7, Spasic 6, Ristov7 (Kutrimović – )  Tasic 6 ( Krstić -) .

Rezerve:Disic,S.Spasic,Vasic,Tolic,Krstic,Kustrimovic i M.Mancic.