Srpskoligaši iz Niša pobedama započeli proleće

Car Konstantin i Sinđelić zabeležili su pobede u prvom prolećnom kolu Srpske lige Istok. “Carići” su na Bubnju savladali Tabane iz Jagodine rezultatom 3:2 (1:1), dok su “orlići” u Durlanu bili bolji od Ozrena iz Sokobanje - 3:0 (0:0).

Po izuzetno teškim uslovima za igru "carići" su osvojili 3 boda; foto: FB stranica FK "Car Konstantin"

U jednom od mečeva koji su otvorili srpskoligaško proleće Sinđelić je u subotu superiornom igrom u drugom poluvremenu savladao sokobanjskog srpskoligaša. Golove za domaće postigli su Stamenković u 61, Lazarević iz penala u 76. i Mladenović u 90. minutu utakmice.

U nedelju pre podne, u tradicionalnom terminu odigravanja utakmica kada je Car Konstantin domaćin, od 11 sati četa Dobrivoja Đurđevića u derbiju kola pobedila je lidera prvenstva. U meču punom preokreta, po kišom natopljenom terenu, viđeno je tri preokreta.

Prvo je u 25. minutu Stojković golom iz jedanaesterca doveo je domaći sastav u prednost, a zbog oštrog faula zbog koga je dosuđena najstroža kazna igrač Tabana Mijatović dobio je crveni karton.

I pored brojčane nejednakosti Jagodinci su u roku od pola sata izjednačili, a ubrzo posle toga i poveli. Pred kraj prvog poluvremena Mladenović je izjednačio u 44. minutu, da bi u prvom napadu u nastavku Stoicev doveo Tabane u vođstvo - 1:2.

Novi preokret desio se u poslednjih 10 minuta meča. U 83. minutu Cenić je poravnao na 2:2, a samo 3 minuta kasnije Milo Mićunović je presudio svom bivšem klubu i postigao pobedonosni gol za Car Konstantin.

Nakon 16 odigranih kola Car Konstantin se nalazi na 5. mestu sa 25 bodova, 5 manje od lidera Tabana, dok je Sinđelić deveti sa 22.

U narednom kolu narednog vikenda na Bubnju će gostovati Timočanin iz Knjaževca, a Durlanci putuju u Svilajnac na megdan ekipi Radničkog.

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić
Temnić 1924 3 : 0 OFK Bor
Jedinstvo (B) 1 : 3 Moravac Orion