Neplanirana podela bodova

Omladinci Radničkog su propustili šansu da uknjiže tri boda protiv komšija iz Mrštana i mirnije sačekaju završnicu prvenstva. Nakon sijaset neiskorišćenih šansi i nerealizovanog dosuđenog jedanaesterca, gosti su dva minuta pre kraja meča svoj jedanaesterac iskoristili, postigli pogodak i osvojili bod.

RADNIČKI NIŠ : MORAVAC ORION 1:1 (1:0)

Stadion FK Car Konstantin
GLEDALACA oko 150
SUDIJE: glavni – Milan MASLAKOVIĆ (Niš). pomoćni – Miloš NIKOLIĆ (Prokuplje),Marko SAVIĆ (Blace).
OPOMENUTI IGRAČI: Marković, Stojanović, Živković, Milankovi(Radnički Niš), Gorčić, Marinković, Petković (Moravac).
STRELCI: Lazar NIKOLIĆ u 9′ (Radnički Niš), Nikola MARINKOVIĆ (jeanaesterac) u 88′ (Moravac).

RADNIČKI NIŠ: Nemanja ŽIVKOVIĆ, Mario STOJANOVIĆ, Rastko STOJANOVIĆ (od 90.min. Miloš ĐORĐEVIĆ), Aleksandar ARSIĆ (od 67.min. Slavko ĐORĐEVIĆ), Uroš MILENKOVIĆ, Uroš JOVANOVIĆ, Aleksandar PEŠIĆ (od 85.min. Marko MILOŠEVIĆ), Nikola BABOVIĆ, Lazar NIKOLIĆ, Ivan MLADENOVIĆ, Mirosalv MARKOVIĆ.

MORAVAC ORION: Dragan CAKIĆ, Aleksandar CVETKOVIĆ, Predrag STOJANOVIĆ, Miloš MITIĆ, Nemanja GORČIĆ, Nikola MARINKOVIĆ, Stefan STEVANOVIĆ, Milan ĐENIĆ, Luka PETROVIĆ, Aleksandar MITROVIĆ, Danijel STAMENKOVIĆ.

Za ekipu Moravca su igrali još i: Predrag STOJANOVIĆ, Nikola MIRKOVIĆ, Dušan ARSIĆ, Veljko NIKOLIĆ, Aleksandar ILIĆ i Predrag STOJADINOVIĆ.

Početak utakmice su obeležili siloviti napadi domaćih fudbalera ka golu gostiju i već u 3. minutu velika prilika za vođstvo Radničkog. Nakon izvedenog kornera, na odbijenu loptu je natrčao Jovanović, uputio oštar šut ka golu Cakića, ali je lopta na putu ka golu pogodila u ruku odbrambenog igrača gostiju Gorčića. Za sudiju Maslakovića nije bilo dileme, bez dvoumljenja je dosudio najstrožu kaznu.

Jeanaesterac je izveo igrač sa brojem 9 u domaćem timu, Lazar Nikolić. Napadač Radničkog je prevario golmana Cakića, poslao ga na jednu, loptu na drugu stranu, ali nije bio dovoljno precizan i lopta je pored stative otišla u gol-aut, a šansa Radničkog za vođstvo u nepovrat.

Ipak na pogodak domaćih fudbalera se nije dugo čekalo. Igrao se 9. minut, kada je jedna dubinska lopta došla pred kazneni prostor gostiju. Golman Cakić je izašao sa gola u nameri da izbije loptu što dalje od svog gola, međutim to je uradio veoma nespretno dodavši je do igrača domaćih Uroša Jovanovića, koji lepo pronašao Lazara Nikolića kojem nije bilo teško da plasira loptu u nebranjenu mrežu. Bilo je to 1:0 za Radnički.

Nastavio je Radnički sa napadima, a prava enigma za gostujuće fudbalere su bili napadači domaćih Pešić, Nikolić i Marković, međutim oni nisu imali dovoljno koncetracije i odlučnosti u završnici i povećaju prednost Radničkog. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom iz 9. minuta – 1:0.

Drugo poluvreme se odvijalo u nastojanjima domaćih fudbalera da sačuvaju rezultatsku porednost, a gosti su brzim kontranapadima, pre svega preko danas izuzetno raspoloženog Danijela Stamenkovića, ugrožavali gol Radničkog u nastojanjima da poravnaju rezultat.

Dva minuta pre kraja regularnog dela susreta to im je i uspelo. Nakon dosuđenog jedanaesterca, sigurni realizator najstrože kazne je bio igrač sa brojem 6 u ekipi gostiju, Nikola Marinković, koji je postavio konačan rezultat, i doneo svojoj ekipi dragocen bod u borbi za opstanak u Omladinskoj ligi Srbije.

Sledeću utakmicu fudbaleri Radničkog igraju na gostovanju u okviru 23.kola Omladinske lige Srbije, a domaćin će biti ekipa Čukaričkog. Utakmica je po rasporedu sledećeg vikenda.

Jagodina 1 : 1 Borac
Partizan 3 : 1 Rad
Vojvodina 1 : 0 Radnički 1923
Napredak 2 : 1 Crvena zvezda
Radnički (N) 1 : 1 Moravac Orion
Lokomotiva 3 : 2 Čukarički
Brodarac 3 : 1 Mačva
OFK Beograd 3 : 1 Novi Pazar