SLI: Caru tri, Sinđeliću jedan bod

Fudbaleri Car Konstantina savladali su u 23. kolu Moravac iz Mrštana rezultatom 3:0 (2:0) i tako ostvarili drugi trijumf u nizu. Sinđelić je na gostovanju u Prahovu remizirao sa Dunavom  - 1:1 (0:0).

“Carići” su na Bubnju na vreme stekli rezultatsku zalihu i već posle pola sata igre vodili sa 2:0. Odličnu golgetersku formu ovog proleća još jednom je potvrdio Aleksandar Stojković golom iz jedanaesterca u 21. minutu, da bi u 30. minutu Filip Đorđević duplirao prednost Car Konstantina.

Posle Bora, Car savladao i Moravac; foto: FB stranica "Fk "Car Konstantin"

Sve dileme oko pobednika otklonio je Milutin Ivanović na isteku jednog časa igre, kada je brzonogi napadač na asistenciju strelca drugog gola po 3. put matirao golmana Moravca - 3:0.

Drugi niški srpskoligaš Sinđelić vratio se sa jednim bodom iz Prahova. Nakon prvog poluvremena bez golova, u 55. minutu Strahinja Petrović je doveo Durlance u vođstvo, ali je samo 5 minuta kasnije Mitić poravnao rezultat na 1:1, a do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Posle 23 odigrana kola Car Konstantin i Sinđelić nalaze se na 4. i 5. mestu sa 39, odnosno 35 bodova.

U narednom kolu u Durlanu će gostovati Sloga iz Despotovca, dok će tim sa Bubnja gostovati Jedinstvu iz Bošnjaca.

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić
Temnić 1924 3 : 0 OFK Bor
Jedinstvo (B) 1 : 3 Moravac Orion