Posle osam godina Radnički se "vratio kući" u Prvu ligu!

Da li je moguće da postoje trenuci kada su reči nemoćne. Da li je moguće da postoje trenuci kada   je sve nedovoljno što čovek može da ostavi kao pisani trag. Pirot je danas bio na nogama. U hram našeg pirotskog fudbala došlo je oko pet hiljada ljudi. Piroćanaca najviše, ali i poštovalaca, ljudi iz fudbala sa svih strana.  Ma bili su mnogi. Radnički je pobedio i plasirao se u Prvu ligu. Radnički se ,,vratio kući,, kako smo pisali ov ih dana. Tamo pre početka utakmice, kada je još uvek sve bilo sa dozom strepnje, napisali smo…

Kraj. Ovo je poslednji meč Srpke lige Istok. Verujemo, nadamo se, da li smo i ubedjeni, ne bi bilo korektno prema rivalu, ali čekamo titulu! Previše je složeno mnogo toga bilo tokom ovog prvenstva, isuviše nekih čudnih okolnosti od strane glavnih rivala, da bi Radnički, propustio meč loptu. Ustvari, pobeda u Jagodini otvorila je širom vrata, da se posle OSAM GODINA , pirotski tim vrati u  Prvu ligu   medju timove i gradove gde mu dolikuje.

A onda je utakmica krenula. I igrala se ovako!

Pocelo je prilikama za Pirocance
4. minut korner Nikolić glavom stativa
7. minut Spasić posle akcije M.Mancića sutira sa 10 metara preko gola
10. minut Petrov u prostor do N.Mančića koji utrcava u sesnaesterac, prolazi Vaskovića i iz teske pozicije ubacuje loptu u mrezu!!!
10. minut Goool Nemanja Mancic 1:0
14.minut  Simonović centrira Spasić glavom preko gola
17. minut Davidović prodire levom stranom ubacuje do Spasića koji gadja suprotni ugao iPOGADJA!!
17. minut Goool Milos Spasic 2:0
28. minut Spasić sam,  sutira veteran Zoran Vasković bravurozno brani.
35. minut sve je zavrsio Ivan Milic prosao levom stranom, odigrao povratnu pred gol, utrcao je Nemanja Petrov i ubacio u mrezu.
35. minut Goool Nemanja Petrov 3:0

44. minut priblizava se kraj prvog dela. Domaci ,,vode,,igru, tacan pas, sigurno na sredini terena gde Darko Vasić, Nemanja Petrov i Marko Mančić igraju veoma sigurno.
45. minut odlicni, precizni sudija Bojan Milić odsvirao je kraj prvog poluvremena. Radnicki dele 45 minuta do Prve lige. Do tiiiituuuuleeee!

48. minut prva prilika u nastavku. Davidović na desnu stranu do N.Mančića koji sa 12 metara sutira preko gola.
49. minut prva izmena umesto odlicnog Ivana Bulajića na golu je Ivan Kostić.

57. minut Filip Djordjević majstorski lob udarac sa 30 metara, ali je Ivan Kostić krajnjim naporom ,,izvadio,,loptu ispod precke i poslao u korner. Prva prilika za goste

60. minut aplauzi gledalaca kapitenu i najstarijem igracu Marku Mančiću, umesto njega ušao je najmladji, kadet Predrag Ivković.

75. minut akcija po desnoj strani Neca Mančić povratna do Nikole Krstića koji je zamenioIvana  Milića, ovaj je postigao gol koji je ponisten zbog postojeceg ofsajda. Bojan Milic sa svojim saradnicima drži javni cas iz sudjenja.
76. minut N.Mančić sutira u poslednjem trenutku gosti izbacuju loptu u sedmi korner.

85. minut pocinje slavlje. Stigli su trubači! Raduj se Srbijo. Radnički se vraca ,,kuci,,

92.minut. Kraj. Bojan Milić, završava utakmicu.  Odsudio je na nivou najboljih arbitara. Neko reče i  njegovo mesto je tamo gde će Radnički! Ali, to je priča za druge!

Za nas,  ovde  sve je  završeno. Pirot grad i  Radnički ,  Klub  bogate tradicije to su zaslužili.  Piroćanci naravno ,  ovih pet hiljada ljudi  danas!

A sad ono s početka. Da su reči ponekada nemoćne da kažu sve.   Govorićemo slikom , živom slikom sa pobedničkog popodneva Piroćanaca.

Najpre atmosfera pre utakmice.,,Zavirili,, smo svuda. Želeli smo da vidite sve. Druga kamera bila je u rukama kolege Ljubiše Stojanovića. Evo , ljudi, kako je danas popodne bilo u Pirotu.

Na klupi za rezervne igrače, dok su se njihovi zagrevali, sedela su oni! Denis Ristiov, Stefan Šilja Stojanović, Filip Tolić, Boža Mančić. Nisu imali pravo da igraju. Parni ,,žuti,,!  Da li je nekome bilo teže!

U toj atmosferi pre utakmice videli smo i njega. Bio je vrstan golman. Zoran vasković Trener je golmana  ,,Cara,, ali je danas branio. I to dobro. Evo šta nam je rekao!

A onda, neki minut pre početka Bojan Milić pozvao je igrače jednog i drugog tima u svlačionce. Čekao se početak.   Zavirili smo i tamo. Delegat Slavica Marjanović, koja sve vidi i sve kontroliše , proverila je identitet ighrača, obišla sve i dozvolila da se krene. ,,petlići,, Dragana Cvetković čekali su da sa igračima prvi put istrče na veliki teren.

A potom izlazaik na teren  pozdrav gledaocima . Druga kamera je ,,počela da radi,,!

Utakmica je imala svoje vrednosti. Bilo je dobrih akcija, domaći su stvorili veći broj prilika ali su fudbaoleri car konstantina još jednom pokazali da znaju ovu igru i da je prava šteta što ovaj Klub nema više novca. Igrao mi mnogogo, mnogo ozbiljniju ulogu. Ako je suditi po aguilnom predsedniku Milivojevišću i njegovim saradnicima, sighurni bi! Medjutim! To neko u nišu mora da se pita!!

Evo kako je izgledalo vidjeno kamerom kraj atletske staze. Videćetze i gol Nemanje Petrova .

A kada je Bojan Milić ,,javio,, da je isteklo vreme poslednjeg meča Radničkog u Srpskoj ligi, još jače se  čuo  zvuk trube što je podiglo ionako visok  nivo  adrenalina.  Uručenje pehara bilo je uz zvuke trubača ,  propraćeno je čestitkama. Svi su bili na terenu, gradonačelnik Vladan Vasić, predsednik Kluba Aleksandar Ćirić, Marjan Živković, Jončić, Stavel, Janković fizioterapeuti Dejan i Biba…

Čuli smo i neke od igrača. Marko Mančić, Miloš Nikolić

Potom je krenuo pobednički krug. Na sve strane stadiona. Kod Pirgosa , e tamo,   bilo  je kao i uvek  ,,jako,,! Pevalo se sa svih strana

Tu kod Pirgosa čuli smo njihovog ljubimca.,,Mister gol,, Šilja Stojanović, u jednom dahu!!

U ovakvim trenucima razgovori su često suvišni. Ali treba ih čuti, tzaslužili su.

Njegov način razmišljanja, njegova politika, misao, filozovija otvorili su puteve ovom gradu. Pirot je u mnogo čemu  PRVA LIGA! Od danas i Radnički. Vladan Vasić, gradonačelnik!

Aleksandar Ćirić je za godinu dana mandata ostvario sa svojim timom ono što se čekalo osam godina. Prvi tim danas, podmladak u nedelju. Dve titule u jednoj godini, za jedan vikend.

I kada su fudbaleri krenuli u svlačionicu, zaustavili smo dviojicu najmladjih. Nastavak priče od juče sa treninga. Darko i Pati!

Nešto nas je vuklo, iskustvo valjda,  da krenemo za igračima.  U svlačionicu!!! To što smo videli, snimili, doživeli, ostaće  zauvek. Svima!  Pala je, naravno i po koja suza ,, na radost,, . Pogledajte.

Ko zna da igra, ko je šampion, taj ume i da se raduje.

Fudbaleri su ostali u svačionioci da nastave slavlje. Marjan  Živković je razgovarao sa novinarima. Obično  sačekamo naš trenutak. I došao je. Tu na tom mestu, tokom ovog prvenstva razgovarali smo pre i posle svake utakmice. Brojali mečeve, odbrojavali. I stigli do TRIJUMFA!