Lebanci u polumraku posle penala pobedili Piroćance sa 5:3

Počelo je po jakom vetru koji će u prvom poluvremenu pomagati Piroćancima.
Domaćin je pripremio sve tehničke uslove,teren odličan,jedino prete vremenski uslovi.
5.minut Pirotski tim agilniji u startu,ali bez konkretnijih akcija.
U ekipi Radana tri fudbalera koji su ili ponikli ili igrali u Radničkom,Stefan Ćirić,Voja Ilić koji je na klupi i mladi Nikola Krstic.
Marjan Živković je izveo tim sa nekoliko igrača koji nisu nastupili u Jagodini.
10.minut nema konkretnih akcija pred oba gola.
11.minut fudbaleri Radničkog  izveli su dva kornera bez uspeha. Nema golova.

12.minut Čolović prvi udarac na gol sa 18 metara kraj gola.

19.minut Nikola Krstić šutira sa 12 metara kraj gola Kostića. Prvi udarac na gol Lebanaca.
20.minut Radnički ima inicijativu ,ali i dalje je problem ,,belih,,upotrebljiva lopta za Stojanovića.
Sudjenje veoma dobro. Igra se mirno,,bez faula,,!
Na tribinama osim grupe Piroćanaca i trener i ljudi iz rukovodstva Dinama iz Vranja.

24.minut prvi žuti karton dobija Nikola Krstić bivši igrač Radničkog.
26.minut najbolja prilika do sada. Denis Ristov na 12 metara od gola sa desne strane umesto da šutira u gol prebacuje loptu na levu stranu gde nije bilo pirotskih fudbalera. I dalje bez golova.

32.minut Konačno gol. Ožegović udarac sa 30 metara, u desni ugao golman nije mogao da brani.
32.minut Goool Ožegović 1:0
33.minut žute kartone dobili su Ožegović a nešto kasnije i Stanković posle grubog starta s ledja na Ristovu. Fudbaler  Radničkog bio je u kontranapadu. Bila je to prilika za Radnički.

44 minut  prekršaj u šesnaestercu. Srušen je Petrov. Sudija Živković je pokazao da se igra nastavi.
46.minut kraj prvog poluvremena.

INFORMACIJA IZ JAGODINE. PODMLADAK RADNIČKOG PORAŽEN JE SA 1:0 U JAGODINI.
Pirotskom timu je poništen gol, imali su prečku i bili bolji rival. Trener golmana Ivan Dzunić kaže da je naš mladi tim ostavio odličan utisak i da je zaslužio najmanje nerešen rezultat.

54.minut kakva prilika za Lebance. Lapčevac sa desne strane ulazi u šesnaesterac sa osam metara šutira Kostić padom u noge spasava siguran gol.
55.minut Marko Mančić ulazi umesto Ristova koji je dobio udarac u prvom poluvremenu.
Zivković je najavio da će uvesti u igru još nekog igrača ,ali to za sada ne čini.
60.minut. Upravo se to dogadja. Umesto Petrova u igri je Spasić.
62.minut crni oblaci se nadvili . Igra se u polumraku.
64.minut sada vetar pomaže Lebancima koji su sve agresivniji.
65.minut kontranapad Radničkog,Milić sa 20 metara šutira preko gola.

70.minut dobar napad Piroćanaca. M.Mančić sa 17 metara šutira  kraj gola.
72.minut igra se u polumraku. Sprema se nevreme.
75.minut Lebanci žele izjednačenje ,ali i oni bez dobrih akcija. Utakmica je na ivici regularnosti.

76.minut treća izmena. Umesto Milića ulazi Tolić. Počinje kiša.

81.minut kontranapad Radničkog M.Mančić šutira iz dobre pozicije kraj gola.
83.minut  na Stadion polumrak. Meč gubi od regularnosti. Da li će 90.minut stići pre nevremena i mraka.Počinje da grmi.

86.minut udarac sa leve strane Krstic brani kratko odbija loptu i u mraku neko od igrača Radana postiže gol
86.minut Goool 1:1

90. minut kraj. Rezultat 1:1. Šutiraće se penali.

Radan je pobedio posle izvodjenja penala sa 4:2, ukupan rezultat 5:3 za Lebance. Golove su postigli iz penala Perišić i Spasić,Čolović je promašio a Mančić šutirao u golmana.
Lebanci su se maksimalno trudili. Piroćanci verovali da će lako dobiti ovaj meč, razlika u kvalitetu bila je očigledna.

Ako je nekome za utehu utakmica je u poslednjih 15 minuta bila neregularna. Igralo se u mraku zbog nevremena.Tokom izvodjenja penala bilo je skoro nemoguće videti gde je lopta.
I sta sad? Gotovo. Kup jeste prilika za male ali ga nisu osvajali. Prvenstvo je ono čemu težimo i zbog čega su se Marjan i njegovi momci pripremali.

U opštem haosu, po nevremenu u polumraku primljen je izjednačujući gol.
Nije smak sveta!
Poraz može mnogo da donese ako se greške shvate. Verujemo da su već u autobusu na povratku fudbaleri Radničkog shvatili šta se desilo. Da li su podcenili ,inače fudbalski mnogo slabije od sebe, čekajući drugi gol ,tek ,,lupili su glavom u zid,,! Dobro je ako je za nauk.
Ubedjeni smo da će već u nedelju u derbiju sve biti drugačije. Osim znanja,biće neophodna i psihološka stabilnost i energija.
Verujemo u Marjana i njegove fudbalere. Ustvari naša obaveza prema uspehu i plasmanu u Prvu ligu, da im verujemo i budemo uz njih.
Momci eno vam nedelje i Dinama iz Vranja pokažite vrednosti u koje ne sumnjamo! Glavu gore,nema  druge.