Merak po kiši

U svom najboljem izdanju od početka sezone, omladinci Radničkog ostvarili su najubedljiviju pobedu. U 16. kolu Omladinske lige Srbije: Radnički – Mačva 5: 2. Treba odati priznanje akterima današnjeg meča kojeg su odigrali u skoro nemogućim uslovima za igru, a pedesetak promrzlih gledalaca je i te kako imalo šta da vidi. Obilnu kišu ispratila je i „kiša“ golova, a to je i najbolja nagrada vernim ljubiteljima fudbala koji su se danas okupili na pomoćnom terenu Čaira.

Od samog početka domaći fudbaleri su žestoko krenuli ka golu gostiju. To im se isplatilo već u 6. minutu kada je Ćirković načeo mrežu gostiju. Samo četiri minuta kasnije, Pešić je prelepim lob udarcem lobovao golmana Šarenca i već posle desetak minuta igre Radnički je imao ogromnih 2: 0.

No, rano i ubedljivo ođstvo nije zadovoljilo domaće fudbalere, koji su nastavili da napadaju i u 31. minutu, posle najlepše akcije na utakmici, Nišlije su povisile na 3: 0. Stevanović je sa svoje polovine pronašao Arsića ispred šesnaesterca gostiju, a ovaj efektno izbacio Pešića, koji se odlično snašao i savladao golmana gostiju.

Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Nišu, a malo opuštanje domaćina kaznio je Blagojević, koji je nakon jedne kontre u 39. minutu savladao Kojića za 3: 1.

No, već do odlaska na odmor, Radnički je novim pogocima smirio goste i oduzeo im svaku nadu da mogu da se povrate. Arsić se najbolje snašao u gužvi pred golom Mačve u 43. minutu i povisio na 4: 1. Sjajnu igru Nišlija u prvom poluvremenu krunisao je Aleksa Jovanović postigavši najlepši gol na utakmici. Šutirao je na gol sa udaljenosti od preko dvadeset metara, a golmanu Šarencu je uspelo samo da paradom još više ulepša ovaj gol. Radnički je na poluvremenu vodio sa nestvarnih 5: 1.

U drugom poluvremenu je kiša još jače padala, teren je sve više bio natopljen vodom pa su se igrači teže kretali, a greške su bile sve učestalije. U takvim, skoro nemogućim uslovima za igru, nije bilo mnogo šansi, a gosti su uspeli da ublaže poraz 78. minutu preko Brusa, koji je postavio konačnih 5: 2 za Radnički.

Nišlije su tako stigle do treće pobede ove jeseni, a u sledećem kolu, narednog vikenda, omladinci Radničkog gostuju Crvenoj zvezdi.

OMLADINSKA LIGA SRBIJE: RADNIČKI : MAČVA 5:2 (5:1)

Niš, pomoćni teren “Čair”. Gledalaca oko 50. SUDIJE: Milan MITIĆ (Leskovac), Jelena CVETKOVIĆ, Danijela STOJANOVIĆ (Niš). STRELCI: - 1:0 u 6. Ćirković, - 2:0 u 10. Pešić, - 3:0 u 31. Pešić, - 3:1 u 39. Blagojević, - 4:1 u 43. Arsić, - 5:1 u 44. Jovanović, - 5:2 u 78. Brus. ŽUTI KARTONI: Stojanović (Radnički), Mijailović, Živković (Mačva). CRVENI KARTON: Ivanović (Radnički) – dva žuta kartona.

RADNIČKI NIŠ: Milorad KOJIĆ (od 84. Mladen STOJILJKOVIĆ), Nikola RISTIĆ, Petar ĆIRKOVIĆ (od 66. Jovan TROJANOVIĆ), Nikola STEVANOVIĆ (od 74. Uroš STOJANOVIĆ), Saša DOMIĆ, Aleksa JOVANOVIĆ, Aleksa IVANOVIĆ, Aleksandar PEŠIĆ (od 86. Mladen RADENKOVIĆ), Aleksandar ARSIĆ (od 80. Dušan ŽIKIĆ), Lazar NIKOLIĆ (od 61. Mario STOJANOVIĆ), Lazar MITROVIĆ (od 76. Aleksandar VASIĆ).

MAČVA ŠABAC: Lazar ŠARENAC (od 66. Zdravko VASIĆ), Nemanja ŽIVKOVIĆ, Obrad JEREMIĆ, Ivan PANTIĆ (od 44. Nikša VUJČIĆ), Vladimir TOMIĆ, Miroslav POPOVIĆ (od 52. Luka PEJOVIĆ), Vuk VIDAKOVIĆ ( od 61. Miloš JOVANOVIĆ), Ivan MIJAILOVIĆ (od 57. Dušan BRUS), Branislav MARKOVIĆ (od 74. Milan POPOVIĆ), Filip BLAGOJEVIĆ, Veljko LUKIĆ (od 74. Veljko ZLATARIĆ).

Spartak ŽK 3 : 1 Vojvodina
Brodarac 2 : 1 Napredak
Lokomotiva 1 : 2 Voždovac
Radnički (V) 0 : 1 Rad
Radnički (N) 5 : 2 Mačva
Jagodina 0 : 6 Crvena zvezda