Podunavski okrug: Pravo lice sudije Stojadinovica

U nedelju, u okviru prvog kola prolećnog dela prvenstva Omladinac iz Rakinca dočekao je Slobodu iz Lipa. Gledajući pozicije ova dva tima, očekivano je bilo da će gledaoci uživati u utakmici. Oba tima su tokom jesenjeg dela odigrali nekoliko odličnih utakmica i dokazali kvalitet.
Uz prvi zvižduk sudije Stojadinovića počela je agresivna odbrana gostiju, domaćin je stihijski napadao bez izrazite šanse za gol. Igrači Omladinca su preuzeli inicijativu ali povremeno strahovali od kontranapada Slobode, kada je brzonogi Marković zadavao dosta problema domaćinu. Jedna od tih kontri je u 19 min. krunisana pogotkom. Gosti izbacuju loptu iz svoje polovine na nju skače kurpulentni Stojaković i asistira Markoviću koji beži odbrani i u poslednjem trenutku šalje loptu iza leđa Ristića (0:1). Od tada situacija na terenu se menja, gosti preuzimaju inicujativu a domaći bez ideje pokušavaju da ugroze gol Slobode. Jedinu šansu u prvom poluvremenu Omladinac je imao krajem poluvremena kada je posle nesuglasice odbrane Lipljana lopta došla do Milenkovića koji šutira a loptu koju su svi videli u golu,  gostujući golman Milovanović, neverovatnom odbranom sprečava pogodak. Na poluvremenu 0:1.
Što se tiče glavnog sudije Stojadinović Nikole, ova utakmica je imala dva različita poluvremena. U prvom delu je dokazao kvalitet bio neprimetan i odlično vodio utakmicu, što se ne može reći za drugi deo kada je iz samo njemu poznatih razloga direktno uticao na dalji tok utakmice.
Od samog starta drugog dela domaćin svim silama ide u napad na vodeći previše računa o odbrani gola, a neki igrači ni o fer-pleju, gde je sudija prećutao nesportske postupke a na komentar gostiju dodeljivao kartone. I pored toga gosti ne koriste dva kontranapada gde se u završnici nisu snašli napadački tandem Stojaković-Marković. U 71 min. sudija Stojadinović je napravio jednu od dve kardinalne greške, dosudjuje penal za domaće kada odbrana Slobode oduzima loptu i kreće u kontru. Ovaj postipak je izazvao i smeh kod gledalaca, a cuđenje i nevericu kod igrača. Posle protesta Stanisavljević je isključen iz igre a Milenković koristi kazneni udarac (1:1). Gosti sa igračem manje napadaju vidno iscrpljene fudbalere Omladinca. Posle mnogobrojnih napada Marković još jednom izlazi sam na gol domaćih, ulazi u kazneni prostor i dribla golmana a on pogibeljnim startom sprečava pogodak. Sudija je u prvom trenutku pokazao na belu tačku i kada su se gosti ponadali da će ipak doći do pobede, Stojadinović dosuđuje slobodan udarac na 17 metara, i golmanu daje žuti karton. Markoviđ je zbog teške povrede napustio teren, umesto njega u igru ulazi Stojković Vojkan. Poslednjh desetak minuta je bilo nekoliko centaršuta domaćih fudbalera koji su završavali u rukama Milovanovića. Poslednje šanse na utakmici su imali fudbaleri Slobode, šutirali su Simić i Stokjović u dva navrata ali je zahvaljujuci lošem terenu lopta završila preko gola. Pred kraj utakmice desilo se nesto što se retko vidja na terenima, domaći saigrači su se posle koškanja potukli, kada su ostali saigrači uspeli da ih razdvoje obojica su isključeni. Na kraju 1:1.