Remi na Banovom brdu

U vrlo borbenoj utakmici, pravoj prvenstvenoj, ali sa puno prekida, sitnih faulova, domaći Čukarički i niški Radnički podelili su bodove. Čini se da su domaći fudbaleri bili bliži celom plenu, ali ni gosti nisu bili bez svojih šansi za pobedu. Na osnovu svega viđenog, na terenu, čini se da je podela bodova najpravedniji ishod.

U prvom poluvremenu je igra bila dinamična u kojoj je stvoreno po nekoliko dobrih šansi sa obe strane. Najpre su u 1. minutu zapretili Ovusu i Docić, koji je pokušao direktno iz kornera, ali se Ristić nije dao iznenaditi. Uzvratili su Mrkić i Haskić u 4. minutu, a najizgledniju šansu za postizanje pogotka je imao Tedić u 13. minutu. On je idealno poslužen od Birmančevića sa 6-7 metara, neometan, šutirao ka golu Radničkog, ali je golman Nišlija u padu uspeo nogom da izbije loptu u polje.

Do vođstva je došla najpre ekipa Čukaričkog. Igrao se 23. minut kada je nakon centaršuta Stevanovića, sa desne strane, Luka Stojanović bio najviši ispred gola Radničkog, i udarcem glavom savladao nemoćnog Borivoja Ristića.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Posle samo 5 minuta igre, istovetna akcija, ali ovog puta pred golom Čukaričkog. Todorovski je ubacio sa desne strane, Grbić glavom prebacio loptu do Haskića, a Miladin Stevanović, koji je više vodio računa da iz ruku ne ispusti napadača Nišlija, je nespretno reagovai i zatresao svoju mrežu.

Drugo poluvreme je, kao i prvo, bilo puno dinamike, ali sa mnogo prekida. Stvarane su šanse pred oba gola, ali zahvaljujući pre svega odličnom golmanu Borivoju Ristiću i nedostatku koncetracije u završnici igrača Radničkog, mreže su do kraja susreta mirovale. Naravno, pre svega, treba istaći slabu realizaciju domaćih fudbalera, koji su uputili daleko više udaraca na gol gostiju iz Niša..

Najbolju šansu za domaće fudbalere je u 64. minutu propustio Birmančević, nakon odličnog bega po desnoj strani brzonogog Ovusua i odlične asistencije, kada je golman gostiju po drugi put na meču u poslednjem momentu udarac odbranio nogom.

Mogao je Radnički do celog plena u 78. minutu kada je posle dobrog prodora i asistencije Haskića, sa 13-14 metara iskosa sa desne strane šutirao Stanisavljević. Golman Belić je već bio savladan, ali je lopta koji milimetar pored stative otišla u golaut.

Slede dvonedeljna reprezentativna pauza, a u sledećem, osmom, kolu Superlige Radnički će na svom terenu ugostiti novosadsku Vojvodinu.

odlična partija: Borivoje Ristić

ČUKARIČKI : RADNIČKI NIŠ 1:1 (1:1)

Stadion na Banovom brdu
Gledalaca oko 500
Sudije: Srđan Jovanović (Beograd), Uroš Stojković Beograd), Srđan Milutinović (Niš).
Strelci: - 1:0 u 23. Stojanović, - 1:1 u 28. M.Stevanović (autogol).
Žuti kartoni: Stojanović, Bogosavac, Docić (Čukarički), Noma, Grbić, Ranđelović, Stanisavljević (Radnićki)

ČUKARIČKI: Nemanja Stevanović (od 46. Belić), Miladin Stevanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Đorđević, Docić, Ovusu, Stojanović, Birmančević (od 74. Kajević), Tedić (od 76. Mudrinski).

RADNIČKI NIŠ: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković, Drinčić, Noma, Grbić (od 70, Bondarenko), Haskić, Mrkić (od 60. Ranđelović), Nikodijević (od 33. Stanisavljević).

Spartak ŽK 2 : 0 Dinamo
Napredak 0 : 0 Voždovac
Čukarički 1 : 1 Radnički (N)
Vojvodina 1 : 4 Crvena zvezda