Jagodinke silne u Aranđelovcu: Bekament nije parirao šampionkama!

Rukometašice Jagodine su na gostovanju u Aranđelovcu u okviru 8. kola savladale konkurenta za osvajanje titule Superlige Srbije ekipu Bekament BB-a rezultatom 22:30 (11:14). U SRC "Šumdija" bilo je nešto više od 500 gledalaca. Sudije na ovom meču su bile Marko Boričić i Dejan Marković iz Beograda dok je kontrolu vodila Branka Marić koja je do skoro bila srpski internacionalni sudija.

Prvo poluvreme otvorila je Sanja Rajović koja je kapiten domaće ekipe. Jagodinke su odbranama Jelene Đurašinović zasluženo tresle mežu domaće ekipe i rezultat je u 10. minutu najraspoloženija igračica Jagodine, Ivana Mitrović povećala na 6:2. Domaće rukometašice su dodale gas te su nepažnjom Jagodinki došle do izjednačenja preko Nataše Atanasković koja je na ovom meču pogađala 2 puta. Gostujuća ekipa se početkom 22. minuta budi i najavljuje da će prvi deo igre pripasti apsolutno zasluženo pripasti njima gde je poluvreme Jagodina završila golom Ivane Jevtić koja je bila precizna 4 puta u prvom poluvremenu.

Drugi deo igre otvara iskusna rukometašica Jagodine Tanja Vučković koja je na ovom meču svojim umećem dala do znanja ekipi Bekamenta da žele 2 boda u krcatom Aranđelovcu. kako je vreme odmicalo, razlika je rasla pa se u jednom trenutku Jagodina odvojila na +10 u 53. minutu preko Jovane Bogojević koja se našla na širem spisku reprezentacije. Došlo je do malog pada u igri gostujuće ekipe što su sjajne igračice Bekamenta iskoristile i raziliku smanjile na -8 gde je i meč završen. Najzanimljivija situacija desila se u 35. minutu kada je gostujuća igračica Andrijana Tatar dobila direktan crveni karton udarcem koji nije imao toliku težinu da dođe do ovakve sankcije. Trener gostiju Dragan Markov je "eksplodirao" u tom trenutku gde je opomenut žutim kartonom od sudije Boričića.

Jagodinke će sledeće kolo pauzirati jer su već odmerile snage sa ekipom Zaječara a dočekaće u sportskoj hali "JASSA" ekipu Viborga gde su izgubile sa 31:16. Bekament će otputovati u Niš gde će odigrati derbi 9. kola sa ekipom Naise gde je apsolutni favorit.