Zvezda deklasirala Mladost

Hokejaši Crvene zvezde ugostili su večeras ekipu Mladosti iz Zagreba. Nakon što su u prošlom kolu ubedljivo savladali ekipu Vojvodine u Novom Sadu (10:0), večeras su izabranici trenera Jovice Rusa bez većeg napora slavili protiv Mladosti pred nekih 60 gledalaca.

SKHL Crvena zvezda – KHL Mladost 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)

Već na samom početku prve trećine, nakon samo 13. sekundi, Zvezda je “otvorila” Mladost. Kapiten Marko Brkušanin asistirao je Nikoli Kerezoviću koji šalje pak u mrežu gostujućeg golmana Ivana Rojtinić Štimca za 1:0. Posle tog gola igralo se skoro isključivo pred golom gostiju ali pak nikako nije hteo u mrežu sve do 16. minute kada Daniel Mihal na asistenciju Artjoma Kulešova dovodi crveno-bele u vodstvo od 2:0.

Samo minut kasnije Ivan Anić Zvezdinim oklopnicima donosi novu radost i vodstvo od 3:0. Ovaj put asistent je bio novoridošlica iz Rusije, Vitalij Dziov. Imali su crveno-beli još nekoliko prilika da odu sa ubedljivijom prednošću na prvi odmor, ali mreža gostiju se više nije zatresla.

Drga trećina nije donela ništa novo. Opet je Zvezda napadala i opsedala gol gostiju. Ipak, na gol se čekali nešto više od sedam minuta kada je Marko Brkušanin sjajno asistirao Uglješi Novakoviću koji odličnim udarcem šalje pak u mrežu gostiju. Bilo je to 4:0 Za Zvezdu. Nakon ovog gola, trener Jovica Rus je kao i u Novom Sadu zamenio standardnog golmana Arsenija Rankovića i priliku pružio Jugu Mitiću.

U 35. minuti smo videli tuču pred boksom gostiju što je rezultiralo sa dve disciplinske kazne za goste i isključenjem Ivana Anića u redovima crveno-belih. A onda u 37. minuti igra Bogdan Gaidaš postiže lep gol na asistenciju Daniela Mihala za visokih 5:0. Ovim rezultatom se otišlo na drugi odmor.

U poslednjem periodu videli smo dva brza gola Zvezdinih oklopnika. Prvo je, nakon samo 43 sekunde igre u ovom periodu, Vjačeslav Čegrintsev, na asistenciju Marka Brkušanina, povećao Zvezdino vodstvo na 6:0, da bi u 43. minuti Vitalij Dziov smestio pak u mrežu gostiju za ogromnih 7:0. Čekalo se do 51. minuta na novi gol, a strelac je bio Robert Sabadoš. Na semaforu je stajalo 8:0. U 58. minuti kapiten Marko Brkušanin pogađa za konačnih 9:0, a asistirao mu je Nikola Kerezović.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Mitić, Ranković, Anić, Brkušanin, Čegrintsev, Daniel, Dragović, Dziov, Gaidaš, Janković, Kerezović, Kulešov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Ristić, Sabadoš, Španjević, Vukićević, Vuković, Cvik.

Trener: Jovica Rus

Ove dve ekipe će svoj drugi duel odigrati sutra od 16 časova. Lepa prilika da dođete i podržite naš oklopnike.

Izvor: CZBGTV.COM