Zvezda u poslednjoj trećini slomila otpor Mladosti

Hokejaši Crvene zvezde i drugi put su u samo dva dana na ledu Pionira savladali ekipu zagrebačke Mladosti. Posle trijumfa u subotnjem duelu 9:0, crveno-beli su i u nedelju slavili sa 7:2 (1:1, 2:1, 4:0).

Zvezda je od samog starta imala žestoku inicijativu, ali su prvi do gola stigli gosti. U 10. minutu vođstvo ekipi Mladosti doneo je Cerovečki. To nije poremetilo izabranike trenera Jovice Rusa koji su stigli do izjednačenja golom Andreja Cvika posle dobrih pasova Kulešova i Gaidaša. Zvezda je nastavila sa napadima, žestoko je pritiskala odbranu Mladosti i to se isplatilo u 28. minutu. Na asistenciju Čegrintseva mrežu je zatresao Kerezović za vođstvo - 2:1. Samo tri minuta kasnije Kramarić je doneo izjednačenje i to je bilo sve što su gosti uspeli da urade.

Do odlaska na drugi odmor Bogdan Gaidash doneo je novo vođstvo crveno-belima koje potom nisu ispuštali do kraja meča. Jer, poslednja deonica je bila potpuno u znaku Zvezdinih oklopnika. Čak četiri puta se tresla mreža ekipe Mladosti, a strelci za Zvezdu su bili Pavle Podunavac, Uglješa Novaković, Vjačeslav Čergintsev i Daniel Mihal za novi ubedljiv trijumf.

Izvor: hockeyserbia.com