Čukarički poražen u derbiju kola od Crvene zvezde

Čukarički poražen u derbiju kola od Crvene zvezde-LukaStojanović-

Crvena zvezda je i drugi put ove sezone slavila pobedu protiv Čukaričkg, na Banovkm brdu rezultat je bio isti kao i na stadionu „Rajko Mitić“ – 2:1 za crveno-bele. Koa i tada, i sada je ekipa Vladana Milojevića brzo reagovala posle izjednačujućeg gola Čukaričkog, samo tri minuta posle pogotka Luke Stojanovića, ispostavilo se konačan rezultat, postavio je Boaći.

Crvena zvezda je prva zapretila, u trećem minutu Ebisilio je šutirao sa 20-tak metara, Nemanja Stevanović je uz malo poteškoća otklonio opasnost. U devetom minutu nova prilika pred golom Čukaričkog, na loptu je na 17 metara natrčao Degenek, ali je njegov šut izblokiran. Posle kornera glavom je sa sedam-osam metara šutirao Boaći, za malo pored gola. Domaći su prvi put na gol rivala šutnuli u 14. minutu, bio je to solidan, ali neprecizan pokušaj Miladina Stevanovića iz velike udaljenosti.

Četiri minuta kasnije sjajna prilika za Zvezdu, Krstičić je maestralno proigrao Simića, koji je izašao „oči u oči“ sa Stevanovićem, ali je golman Čukaričkog bio pobednik u tom duelu. U 23. minutu penal za Zvezdu. Docić je slabo intervenisao na 17 metara od svog gola, izgubio je loptu samo do Ebislija, koji je proigrao Boaćija, njega je u šesnaestercu sustigao i oborio Puškarić. Loptu je uzeo El Fardu Mohamed Ben, šutirao je precizno, po sredini gola – 0:1.

Četiri minuta kasnije izjednačenje, posle sjajne akcije Čukaričkog. Miladin Stevanović je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, još bolje je uposlio Stojanovića, koji je preciznim udarcem savladao Borjana – 1:1. Nedugo potom vrlo dobru priliku je imao Ovusu, ali je njegov udarac Borjan odbranio. Kazna je stigla dva minuta kasnije, Krstičić je lepo proigrao Boaćija, koji je savladao Stevanovića sa deset metara – 1:2.

Na novu priliku se čekalo do 42. minuta, Miladin Stevanović je odlično ubacio loptu ka Mudrinskom, ali je centarfor Čukaričkog nije najbolje zahvatio iz dobre pozicije. U 48. Minutu drugi jedanaesterac za Crvenu zvezdu. Boaći je odlično proigrao Ebisilija, koji je pao u šesnaestercu Čukaričkog posle duela sa Kopitovićem, a Lukić je ponovo pokazao na belu tačku. Odgovornost je kao i prvi put preuzeo Ben, ali je njegov udarac pročitao Stevanović. Prethodno je Kopitović zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Odličnu kontru imao je Čukarički u 58. minutu, Ovusu je krenuo sam ka golu Zvezde, lako je na polovini terena pretrčao Stojkovića, ali su ga potom u šesnaestercu u poslednji čas sustigli protivnički igrači. Dva minuta kasnije još jedan dobar napad domaćih, Ovusu je ušao u šesnaesterac Zvezde, uputio povratni pas ka Đorđeviću, koji je sa 25 metara šutirao preko gola.

Zvezda je do nove šanse došla u 69. minutu, bila je to dobra pozicija za Ebislija, koji je vrlo loše šutirao sa desetak metara, visoko preko gola Stevanovića. Opao je potm ritam meča, iako je bilo mnogo trčanja na obe strane, ali bez izglednih prilika, sve do 83. minuta, kad je Boaći iz neposredne blizine natrčao na loptu i prebacio gol Čukaričkog. Pokušao je Docić u 89. minutu sa 25 metara, ali je šutirao pravo u Borjana.

Čukarički – Crvena zvezda 1:2 (1:2)

Strelci: 0:1 – Ben u 23. iz jedanaesterca, 1:1 – Stojanović u 27, 1:2 – Boaći u 30. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 1.200. Sudija: Lazar Lukić. Pomoćnici: Bojan Banović i Goran Stanojević. Žuti kartoni: Puškarić, Kopitović, Stojanović, M. Stevanović (Čukarički). Crveni karton: Kopitović u 47. minutu (drugi žuti).

ČUKARIČKI: N. Stevanović, M. Stevanović, Kopitović, Šapić, Puškarić, Bogosavac, Đorđević (od 83. Vidosavljević), Docić, Ovusu, Stojanović (od 79. Tedić), Mudrinski.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Degenek, Savić, Gobeljić, Jovičić, Krstičić (od 46. Jovančić), Ebisilio (od 82. Čaušić), Simić (od 90+1. Jevtović), Ben, Boaći.