Metalac (KV) -Sloboda (U) 3:1
Da li se nešto promenilo u glavama igrača Metalca ili je novi trener Ivica Cvetanovski sastavio dobitnu kombinaciju na terenu, utisak je da je tim Metalca izgledao kao jedna sjajna i kompaktna celina. Odbrana čvrsta, a napad konkretan. U tome u prilog govore i tri gola u mreži gostujuće ekipe.

Da krenemo redom, do 17. minuta je, na terenu, bilo ispitivanje snaga, i onda, u pomenutom minutu, 1:0 za Metalac. Sjajan prodor sa desne strane Miroslava Markovića, usledio je centaršut, Vukojčić na pravom mestu i glavom za prvi gol domaće ekipe. Navijači gostujuće ekipe, kojih je bilo poprilično na tribinama, uputili su u toku utakmice dosta kritika na račun glavnog sudije Milićevića. Negodovanja su uputili u 33. odnosno 79. minutu, kada su napadači Slobode obarani u šesnestercu domaćih. Igračima Metalca je sve polazilo za nogom. Beležimo udarce na gol Slobode u 39. i odmah zatim, u 40. minutu. Prvo Marković volej udarcem sa 16 metara, a minut kasnije Vukojčić sa leve strane. Prvu ozbiljniju šansu za pogodak, gostujući tim je imao tek na početku drugog poluvremena, i to, glavom posle kornera Bojan Ostojić. U 56. minutu utakmice, igrač Metalca Barjaktarević, ulazi po desnoj strani u peterac gostiju, ubacuje loptu po zemlji, ali niko od njegovih saigrača nije pravovremeno ispratio pomenuti pas. Onda sledi jedan period od dvadesetak minuta, gde je bio vidan pad u igri Metalca, a gosti iz Užica su sve konkretnije napali.

Međutim, izgleda da su puleni trenera Cvetanovskog samo „punili baterije“, jer sledi izvanredna akcija za drugi pogotak. Presečen napad Slobode na sredini terena, duga lopta prema fenomenalnom igraču Nebojši Vukojčiću, par driblinga „Metalčeve devetke“, ubačena lopta u šesnesterac gostiju, na koju naleće Marković i kraljevački tim vodi sa 2:0. U 85. minutu, opet na scenu stupa Vukojčić. Sjajan udarac sa 16 metara, golman gostiju Hasanagić loptu odbija u polje, na nju natrčava Barjaktarević i 3:0 za Metalac! Isticao je 90. minut kada su Užičani postigli počasni pogotak. Posle duplog pasa do lopte dolazi Milovanović i jakim udarcem šalje loptu iza leđa golmana Metalca Gavrilovića. Pored predivne fudbalske predstave na „Stadionu kod ložionice“, jedan detalj je malo pokvario kompletnu sliku.

Posle utakmice, zbog prigovora, crveni karton je dobio najbolji igrač utakmice Nebojša Vukojčić.

Mačva 2 : 0 Šumadija 1903
Budućnost (V) 1 : 0 Vujić voda
Mladi radnik 1 : 0 Inon
Jedinstvo 2 : 1 Radnički (K)
Sloga (PM) 3 : 2 Metalac (K)
Sloga (K) 2 : 1 Sloboda (U)
Sloga (BB) 0 : 1 Sloboda (Č)
Železničar 2 : 2 Morava (VP)