Klek drugu godinu za redom osvajač trofeja
Klek Knightsi po drugi put u dve godine osvojili su domaći trofej, savladavši u finalu Nacionalnog Prvenstva Srbije, odigranom u Inđiji, Beograd Blue Dragonse 21-14. Dragomir Milanović istrčao je za dva touchdowna u drugom poluvremenu da kompletira preokret Klek Knightsa, nakon što su Blue Dragonsi zapretili da još u prvoj četvrtini dođu do ozbiljnije prednosti. Ipak, nakon što je Željko Kostić postigao TD za 8-0, Dragonsi su dobru poziciju prokockali kada je Bojan Bikić presekao pas Nenada Ilića u end zoni. Beogradska ekipa je igrala bez kikera/puntera, što im je osim kod prvog poentiranja bio veliki problem do kraja meča, pošto su bili prinuđeni da blizu i svoje i protivničke end zone idu na četvrti down. U drugom poluvremenu RB Kostić je ispucavao, ali vidljivo je bilo da mu to nije primarni posao u timu. Klek se nakon dosta grešaka i slabe igre okrenuo oprobanom receptu u drugoj četvrtini – loptu je dobio Igor Vukoje, a na kraju je QB Nemanja Bašić istrčao 21 jard za TD posle fake reversa Vukoju. I pored nešto kvalitetnije igre u napadu Blue Dragonsa, kako je igra pasom bila izuzetno slaba za obe ekipe, velika prednost Kleka su bili povremena duga osvajanja terena. Nisu svi doneli poene, kao vraćanje ispucavanja nakon izjednačujućeg TD-a Dragonsa, ali ih je bilo sasvim dovoljno za pobedu. Klek je u drugom poluvremenu poveo odmah u prvom napadu prvim TD-om Milanovića, ali je Beograd odgovorio odmah u narednom napadu, takođe trčanjem fullbacka Igora Cerovića uz neuspešan pokušaj za dva poena. Obe ekipe imale su šansi da dođu do prednosti, međutim to je na kraju uspelo Kleku – beg Vukoja u poene je pretvorio ponovo Milanović na 3:27 do kraja, na kraju dovoljno za titulu, jer Blue Dragonsi nisu uspeli da pređu ni na protivničku polovinu. Knightsi su prošle godine u prvoj godini takmičenja osvojili SAFS ligu, a ove Nacionalno Prvenstvo u prvoj godini takmičenja pod opremom u takmičenjima pod okriljem saveza. Za Dragonse, kao ni za Knightse uostalom, sezona još nije gotova, jer ih očekuje još makar jedna utakmica; u okviru predstojećeg ukrštanja sa domaćim timovima u SELAF-u Klek će usled pobede u Nacionalnom Prvenstvu dočekati Dukese, dok će Dragonsi igrati praktično na domaćem terenu protiv Vukova Beograd. Utakmicu u Inđiji pratilo je nekoliko stotina gledalaca -- finale Nacionalnog Prvenstva predstavlja premijeru za američki fudbal sa opremom u ovom gradu, u kojem će domaći Indiansi naredne godine takođe igrati sa opremom.