Haskić za istoriju

Derbi juga pripao je Radničkom čiji su fudbaleri, sa sedam vezanih trijumfa, ispisali nove stranice klupske istorije. Het-trikom Nermina Haskića i “evrogolom” Stefana Đorđevića, Nišlije su došli do nova tri boda. Prava je šteta što su lepoj fudbalskoj predstavi, odličnoj igri oba tima, a pre svega domaćina, prisustvovalo samo 3000 gledalaca.

Nisu Surduličani došli u Niš da se brane. Počeli su od prvog minuta da atakuju na gol domaćina, a kao rezultat toga došlo je i rano vođstvo u 3. minutu, a strelac za Radnik je bio Milovanović.

Kratko je trajala radost gostiju, a snove da mogu do pobede u Nišu, raspršio im je Nermin Haskić, najpre pogotkom u 8. zatim u 21. i u 43. minutu. Het-trik niškog golgetera za ispisivanje klupske istorije i šesnaest golova za “pol-poziciju” na listi strelaca Superlige.

Drugo poluvreme su obeležili “evro-gol” Stefana Đorđevića u 63. minutu i odbrana Borivoja Ristića u 76. minutu, kada je niški čuvar mreže odbranio šut sa “bele tačke” Igoru Zlatanoviću.

Sledeću utakmicu ekipa Nenada Lalatovića igra u sredu, od 18 časova, i gostuje na stadionu JNA, a protivnik će mu biti beogradski Partizan. O današnjoj utakmici, najbolji strelac lige i trener Nišlija su rekli sledeće:

Nenad Lalatović, trener Radničkog:

-Čestitam mojim igračima na sedmoj uzastopnoj pobedi u ligi. Nije bilo lako ispisati istoriju ovog velikog kluba. Tri generacije pre nas su uspevale da ostvare šest vezanih pobeda, a mi smo uspeli da probijemo tu granicu. Pokazali smo karakter i da nismo slučajno na trenutnoj poziciji. Svi znate da ja nisam najbolje prihvaćen kada sam došao u Niš, ali to me nije pokolebalo. Radio sam onako kako mislim da treba, bog me pogledao i došli su ovui sjajni rezultati. Ovo je najbolja ekipa koju sam trenirao u karijeri i milsim da su pred nama lepi meseci i da ćemo nastaviti da ispisujemo istoriju. Što se tiče same utakmice, nije nam nimalo bilo lako. Primili smo gol u trećem minutu, ali se nismo uspaničili. Igrali smo kao da je 0:0 i brzo smo postavili stvari na svoje mesto. Haskić je još jednom pokazao da je sjajan strelac i drago mi je što je povećao predsnot na listi strelaca. Nemamo punovremena za slavlje, već u sredu nas čeka derbi protiv Partizana, a mi ćemo i tamo ići sa željom da ostvarimo dobar rezultat.

Nermin Haskić, fudbaler Radničkog:

-Veoma važna pobeda za nas. Drago mi je što smo se upisali u istoriju kluba i oborili još jedan rekord. Ova ekipa može da postigne još puno kvalitetnih stvari i trudićemo se da do kraja igramo na ovako visokom nivou. Imponuje mi što sam najbolji strelac lige, postigao sam 16 golova i trudiću sa da i po završetku sezone budem na ovoj poziciji. Pred nama su teški mečevi i ja verujem da ćemo produžiti našu seriju.

Nermin Haskić

RADNIČKI NIŠ – RADNIK 4:1 (3:1)

Stadion Čair, Niš
Gledalaca oko 3000
Glavni sudija: Bojan Nikolić
Žuti kartoni: Đorđević, Todorovski (Radnički), Zlatanović (Radnik)
Strelci: - 0:1 u 3. Milovanović, - 1:1 u 8. Haskić, - 2:1 u 30. Haskić, - 3:1 u 43. Haskić, - 4:1 u 63. Đorđević.

RADNIČKI NIŠ: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić (od 68. Noma), Grbić, Kojašević, Ranđelović (od 71. Čumić), Haskić (od 62. Petrović)

RADNIK: Vasiljević, Đorđević, Milovanović, Stevanović, Pajović, Ristović (od 71. Damnjanović), Kojić, Stanisavljević (od 70. Kovačević), Keremeh, Bojić (od 59. Nikolić), Zlatanović.