Romantičari provozali Lokomotivu

Prva utakmica ovog proleća u Makišu nije donela radost Lokomotivi, koja je zbog uređenja terena čitavu polusezonu bila domaćin na Adi, na igralištu FSB. Posle početnog ispitivanja snaga inicijativu je preuzeo OFK Beograd i u 21. minutu je Petošević posle udarca glavom, pogodio stativu.

Šarčević je doveo goste u vođstvo u 32. minutu lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora. U nadoknadi vremena je i domaćin imao izglednu šansu za gol. Stojanov je posle nabačene lopte iz slobodnog udarca bio najviši u skoku, lepo je zahvatio glavom, ali je vratar gostiju Vraneš bio na visini zadatka.

Lokomotiva u drugom poluvremenu preuzima inicijativu. Posle greške odbrane Romantičara, Kuzmanović se našao oči u oči sa golmanom Vranešom, koji mu je ušao u šut i otklonio opasnost. Igrao se 68. minut kada rezervista Milić tek što je ušao u igru, u svom prvom kontaktu sa loptom postiže pogodak za 2:0.

Domaćin pojačava napade ka golu OFK Beograda i Kuzmanović u 73. minutu sa 5 metara pogađa stativu. Isti igrač je smanjio u 80. minutu postigavši pogodak posle centaršuta Bjelanovića, glavom je zakucao loptu pod prečku. Probali su do kraja Lokosi na sve načine da izjednače, ali im to nije uspelo.

LOKOMOTIVA - OFK BEOGRAD 1:2 (0:1)

STADION: FK Lokomotiva. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Vukićević Marko. POM.SUDIJE: Petković Miroljub i Šoškić Tihomir. STRELCI: Kuzmanović 80.min (Lokomotiva), Šarčević 32.min i Milić 68.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Bjelanov, Stojanović i Galić (Lokomotiva), Ignjatović, Nedeljković i Milić (OFK Beograd).

LOKOMOTIVA: Obadal, Bjelanović, Bajčić, Poledica, Vukčević, Stojanov, Marković (Nikolić), Galić, Kuzmanović, Novković (Jovanović), Maljković (Ugrica).
OFK BEOGRAD: Vraneš, Iličić, Petošević, Sredojević, Ignjatović, Mirković (Milić), Šarčević, Nedeljković, Mitrović, Janković (Pavlović), Radojković (Veličković).

Stepojevac Vaga 3 : 2 Radnički (NB)
Prva Iskra 1 : 1 BASK
Lokomotiva 1 : 2 OFK Beograd
GSP Polet Dorćol 0 : 0 Jedinstvo
Zvezdara 1 : 1 IMT
Crvena Zvezda 1 : 2 Grafičar