Valjevci sigurni protiv Novosađana
Pred oko 400 gledalaca u valjevskoj Hali sportova domaći Vujić Metalac zabeležio je i četvrtu pobedu ove sezone, savladavši novosadsku Vojvodinu Zlatiborac, rezultatom 105:93 (30:21, 25:25, 28:20, 22:27).

Izabranici trenera Simeunovića utakmicu su odlučili u drugom poluvremenu, kada im je krenuo šut...Do tada igralo se relativno izjednačeno, Valjevci su većinom vodili sa manjom razlikom, a mlada gostujuća ekipa agresivnom odbranom približavala se, ali nije uspevala da sustigne rivala. Domaći igrači i navijači su više puta tokom prvog poluvremena izražavali nezadovoljstvo lošim suđenjem sudijske trojke iz Beograda, ali to ih nije dekoncentrisalo, i na veliki odmor su otišli sa 9 poena prednosti (55:46). Već do polovine treće četvrtine Metalac se odlepljuje serijama pogodaka sa spoljnih pozicija na 12 poena prednosti (70:58), a do kraja te deonice prednost se popela na 17 poena (83:66), mada je u pojedinim trenucima iznosila i preko 20 poena razlike. Vojvodina je tokom celog meča dobro šutirala za 3 poena, ali onog momenta kada su Valjevci smanjili zaostatak u tom segmentu igre, postalo je jasno da će na kraju slaviti pobedu, obzirom na mnogo bolji skok, pogotovo u odbrani. U poslednjoj četvrtini Metalac je rutinski čuvao prednost, i od kraja je i sačuvao, pobedivši sa 105:93. Mladi Novosađani igrali su dobro, i postigli velik broj poena, koji bi im u nekoj drugoj situaciji zagarantovao pobedu, ali večeras su za rivala imali vrlo raspoloženu ekipu Metalca, sa petoricom igrača, koji su ostvarili dvocifren učinak, a čak šestoricom sa dvocifrenim indeksom uspešnosti, među kojima su prednjačili plejmejker Jovan Teodosić, sa 19 i centar Dragomir Marojević, sa 17 poena. Kod gostiju se istakao Marko Glišić, postignuvši 17 (od kojih 4 trojke), ali i kapiten Dragoljub Kitanović, sa 15 koševa (uz indeks 17). Najkorisniji igrač utakmice bio je Predrag Vejinović, koji je sakupio 25 indeksnih poena.

Hala sportova, Valjevo; - gledalaca: 400; - sudije: Drobnjak, Maksimović i Veselinović (svi iz Beograda); - delegat: Krneta (Beograd); - slobodna bacanja: Metalac 16/21 (76%), Vojvodina 16/30 (53%); - 2 poena: Metalac 34/46 (73%), Vojvodina 19/38 (50%); - 3 poena: Metalac 7/19 (36%), Vojvodina 13/27 (46%); - šut iz igre: Metalac 41/65 (63%), Vojvodina 32/65 (49%); - skokovi: Metalac 34, Vojvodina 23; - asistencije: Metalac 21, Vojvodina 6; - blokade: Metalac 1, Vojvodina 0; - ukradene lopte: Metalac 4, Vojvodina 5; - izgubljene lopte: Metalac 18, Vojvodina 16; - lične greške: Metalac 25, Vojvodina 25.

VUJIĆ METALAC: Teodosić 19p, Marojević 17p, Beljić 15p, Birčević 14p, Vejinović 13p, Đokić 8p, Marković 8p, Đorđević 6p, Rakić 3p, Đorđić 2p, Tomašević 0p, Ćirković 0p.
VOJVODINA ZLATIBORAC: Glišić 17p, Kitanović 15p, Kostić 14p, Vukoje 13p, Popović 9p, Kovačević 7p, Drakulić 7p, Hajduković 6p, Šibalić 3p, Knežević 2p, Filipović 0p, Petrović 0p.