Kajević sjajnim golom doneo pobedu Čukaričkom protiv Nišlija

Kajević sjajnim golom doneo pobedu Čukaričkom protiv Nišlija-AsmirKajević-

Čukarički je ostvario petu pobedu u Super ligi, četvrtu na domaćem terenu. U jednom od derbija runde, belo-crni su nadigrali niški Radnički, a do trijumfa su došli golom Asmira Kajevića u 80. minutu. Bio je Čukarički bolji rival, imao terensku inicijativu tokom čitavog susreta, a za strpljivu i borbenu igru nagrađeni su novim minimalcem za velika tri boda.

Prvu šansu imao je Čukarički, bila je to lepa kacija, Tedić je primio loptu na grudi, potom je spustio ka Luki Stojanoviću, koji je šutirao iz prve sa 18 metara, ali pored gola. Uzvratio je odmah Radnički, u četvrtom minutu, Todorovski je napravio dar-mar u šesnaestercu domaćih, na kraju je putirao iskosa sa desne strane, Belić je odbranio, a potom je na loptu na 20 metara od gola natrčao Bondarenko, bio je za malo neprecizan. Do nove prilike se čekalo sve do 25. minuta.

Endijae je lako umakao dvojici igrača Radničkog, ušao je u šesnaesterac, uputio loptu ka Tediću, koji je šutirao sa pet metara, ali je odlično postavljeni golman Nišlija Petrović izbio loptu u korner. Mogao je Tedić i u 30. minutu do gola, stigao je da zakači loptu glavom pored statične odbrane Radničkog, ali gosti za taj propust nisu kažnjeni.

Poslednju šansu u prvom poluvremenu imali su domaći, Endijae je ponovo pobegao odbrani Nišlija, izašao je „oči u oči“ sa golmanom gostiju, ali je iz izgledne pozicije, sa 12 metara, šutirao preko gola. Prvu šansu u nastavku imao je Čukarički, posle odlično izvedenog korneraDocića glavom je šutirao Kamenović, ali je Petrović ponovo lako otklonio opasnost.

U 53. minutu još jedna vrlo dobra prilika za domaće, lopta se odbila do Vidosavljevića, koji je snažno šutirao sa 17 metara, bio je za malo neprecizan. Pokušao je Veselinović izmenama da probije bedem Radničkog, te je u igru uveo Birmančevića i Kajevića. I upravo je crnogorski reprezentativac bio čovek odluke, sjajno je u 80. minutu primio loptu na 18 metara od gola i šutirao precizno po zemlji, ovoga puta Petrović nije imao šanse – 1:0.

Četiri minuta kasnije još jedna sjajna prilika za Brđane, Birmančević je tukao sa 17 metara, ali je Petrović spasao svoj tim. U 90. minutu je Ćirković mogao da reši sve dileme, sjajno je razmeniop dupli pas sa Kajevićem, na kraju pokušao da proturi loptu ispod Petrovića, ali je čuvar mreže Nišlija uspeo da odbrani.

Čukarički – Radnički 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 – Kajević u 80. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Milan Ilić. Pomoćnici: Ivica Stojanović i Čedomir Andrejić. Žuti kartoni: Endijae (Čukarički), I. Ostojić (Radnički).

ČUKARIČKI: Belić, Docić, Tedić, Vidosavljević (od 85. Aleksić), Endijae (od 61. Birmančević), Kamenović, Stojanović (od 69. Kajević), Ćirković, M. Ostojić, Šapić, Kovač.

RADNIČKI: Petrović, Knežević (od 87. Mihajlović), S. Đorđević, I. Ostojić, Todorovski, L. Đorđević, Bondarenko, Haskić, Jovanović, Meleg (od 46. Sa. Stojanović), Jirka (od 71. Nikolić).

Mladost 3 : 3 Javor Matis
Spartak ŽK 2 : 1 Voždovac
Čukarički 1 : 0 Radnički (N)
Vojvodina 1 : 2 Crvena zvezda
Inđija 1 : 2 Proleter
Partizan 1 : 1 TSC