SLS: Radnički - Partizan 1:4

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Partizana sa 4:1, u sklopu 10. kola Superlige Srbije.

Od samog starta se videlo da će ovo biti veoma efikasan duel.  Radnički je imao dobru šansu preko Haskića, ali je Stojković bio fokusiran. Paritzan je do vođstva umalo došao preko Umara Sadika, ali je napadač gostiju šutirao pored gola. I kako to obično biva, kada propustite šansu sledi kazna. Lopta je u kaznenom prostoru pogodila Zdjelara u ruku, pa je Radnički dobio jedanaesterac. Haskić je preuzeo odgovornost i doveo domaćina do vođstva u 11. minutu utakmice.

Suma je nedugo posle ovog pogotka bio blizu da izjednači, ali je lopta nezgodno odskočila i on je promašio prazan gol. Već u narednom napadu, Umar Sadik je oboren u šesnaestercu od strane Bondarenka, pa je sudija Široki pokazao na belu tačku i Natho postiže izjednačujući pogodak u 23. minutu.

Radnički je po primljenom golu imao nekoliko prilika, da bi njegove promašaje kaznio  Sadik, koji je u 30. minutu postigao pogodak na asistenciju Sejdube Sume, za 1:2.

Upravo rezultatom 2:1 u korist Partizana je prvo poluvreme i okončano, a drugih 45 minuta počelo je prilično mirno , da bi onda  na scenu stupio Suma koji je u 55. minutu napravio “slalom” u odbrani Radničkog, prošetao se kroz kazneni prostor i poslao loptu pravo u mrežu za 1:3.

U 77. minutu Suma je primetio kiks odbrane Radničkog, koja je pokušala da namesti ofsajd zamku. Pasom je izbacio kompletnu zadnju liniju domaćina i Umar Sadik je po drugi put zatresao mrežu golmana Petrovića, za konačnih 1:4.

REČ TRENERA:

Savo Milošević, Partizan:

-Mogu da budem prezadovovljan sa onim što je moja ekipa prikazala u Nišu. Očekivali smo jak Radnički, ovo je tradivionalno teško gostovanje za Partizan. Mislim da smo bili veoma kvalitetni, osim na početku meča. Bili smo bolji, stvorili smo puno šansi i zaista želim da uputim sve čestitke mojim igračima.

Milorad Kosanović, Radnički:

-Čestitam Partizanu na pobedi i na prikazanoj igri. Sa druge strane moja obaveza je da se u svoje lično ime i u ime ekipe izvinim našim navijačima. Ne izvinjavam se ja zbog rezultata i zbog poraza, već zbog nekih drugih stvari. Jedan tim kao što je Radnički ne sme da prima ovakve golove i da sam  sebe pobeđuje, ne želeći ni jednog trenutka da umanjim trijumf našeg protivnika. Radili smo stvari koje su ispod svakog nivoa, pravili smo katastrofalne greške i poraz je bio neminovan. Molim ljubitelje fudbala u Nišu da se strpe . Moramo da promenimo neke stvari, ali i da promenimo neke pojedince, pošto oni jednistavno nisu na nivou ekipe koja želi da bude u vrhu tabele.

RADNIČKI – PARTIZAN 1:4 (1:2)

Radnički: Petrović – Todorovski, Bondarenko (od 46. Stevanović), Đorđević, Ostojić – Sulaka, Meleg (od 60. Mihajlović) – F. Knežević, Čumić, Pantelić (od 88. Miloradović) – Haskić.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho (od 60. Šćekić) – Tošić (od 74. L. Marković), Suma (od 79. L. Pavlović), Asano – Sadik.

Javor Matis 0 : 0 Radnik
TSC 2 : 0 Rad
Proleter 2 : 0 Napredak
Crvena zvezda 3 : 1 Mačva
Radnički (N) 1 : 4 Partizan