Zvezda sjajnim preokretom srušila Olimpijakos

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Olimpijakos sa 3-1 u drugom kolu Lige Šampiona.

Na početku susreta gledali smo taktičko nadmudrivanje. Zvezda je bila agresivna ali nije uspjela stvoriti šansu. U 22. minuti Gerero je sjajno šutirao ali je lopta otišla pored gola. Dvije minute kasnije Gerero je opet zaprijetio ali je ishod bio isti.

U 29. minuti probao je Rodić ali je ostalo 0-0. Olimpijakos u 37. minuti dolazi do prednosti a strijelac je bio Semedo. Treba reći da gol ide na dušu Borjanu, koji nije najbolje reagovao. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Jovančić je šutirao ali je golman gostiju odbranio.

Zvezda je bolje otvorila nastavak. Pokušavao je dva puta Jovančić i jednom Degenek, ali promjene rezultata nije bilo. U 55. minuti sjajnu šansu iao je Van la Para ali je nije iskoristio. U 57. minuti, Benzia je dobio drugi žuti karton i Zvezda je od tada imala brojčanu prednost. U 62. minuti, Zvezda je izjednačila a strijelac je bio Vulić. U 75. minuti probao je Boaći, ali nije zahvatio loptu na pravi način. U 86. minuti Merijah je promašio zicer. Minut kasnije, stigla je kazna. Marin je ubacio a Milunović je pogodio za 2-1. U 90. minuti, Zvezda je potvrdila pobjedu a gol je postigao Ričmond Boaći.

U drugoj utakmici ove grupe, Bajern je posramio Totenhem u Londonu sa 7-2. Bajern sada ima šest bodova, Zvezda tri a Olimpijakos i Totenhem po jedan.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter