Ko je osvojio, a ko izgubio bodove u derbiju?

Poslednji meč u Pirotu u ovom maratonskom prvom delu prvenstva. Bodovi su “komšijama” na tabeli izuzetno značajni jer ih ostavljaju medju kandidatima za gornji deo tabele, naravno i za prvih osam koji će igrti “plej of”!

Igralo se po hladnom vremenu, manji broj gledalaca u odnosu na ranije utakmice. Radnički danas bez najboljeg fudbalera Patija Spasića.

3. minut domaći su izveli prvi korner, akcija je dugo trajala, ubačena lopta pred gol, golman gostiju Rnić bio je brži od Petrovića. 5. minut prvi napad gostiju i prva prilika, centaršut sa leve strane. Lazić je sa 5 metara šutirao glavom u suprotni ugao ali je lopta završila kraj leve stative. 9. minut Edua je pobegao štoperu Raduloviću koji ga je srušio na 18 metara od gola i zbog toga dobio žuti karton. Bojan Dojkić je iz slobodnnog udarca poslao loptu preko gola. Radnički ofanzivniji, gosti prete kontranapadima.

15. minut Pobulić je centrirao sa desne strane u peterac, štoper je promašio loptu a Edua je zakasnio da je sa 2 metra ubaci u mrežu. 21. minut nadmoćnija igra domaćih, Milenković je izveo četvrti korner ali je ponovo čvrsta odbrana gostiju dobro reagovala. 28. minut dobra kombinacija Petrovića i Edua koji je na levoj strani pronašao Mirkovića a ovaj sa 16 metara šutirao u desni ugao. Golman gostiju odbranio.

30. minut Radnički ima terensku inicijativu ali još uvek bez izgledne prilike. Gosti igraju oprezno u odbrani, dobro kombinuju na sredini terena ali nisu uspeli da ugroze gol Gančeva. 37. minut šesti korner za Radnički, Milenković je prebacio “kratko” do Mirkovića koji je centrirao pred gol. Bojan Dojkić je sa 5 metara ciljao u desni ugao ali je golman gostiju na iznenađenje svih, videli smo već loptu u golu, izbacio u polje. 42. minut i dalje se igra na jedan gol. Gosti sve ređe pokušavaju da napadnu domaće. Kao da gol visi u vazduhu ali realizacije nema.

45. minut još jedna brza akcija fudbalera Radničkog, po desnoj strani Strahinja Petrović jedan od boljih igrača u prvom poluvremenu pobegao je po desnoj strani uputio loptu ka isturenom Edua koji je loše prihvatio loptu iako je bio u poziciji da krene sam ka golu. 46. minut kraj prvog poluvremena. Videli smo dobru igru domaćina, ali bez prave realizacije. Očigledno da nedostaje ubojiti Miloš Spasić.

Gosti su igrali mudro, dobro kombinovali na sredini terena ali osim prilike na početku utakmice nisu ugrozili Gančeva.

48. minut fudbaleri iz Lazarevca dobili su aplauz na otvorenoj sceni. Štoper Radničkog Stefan Marković ostao je da leži na protivničkoj polovini, sudija ništa nije svirao, gosti su krenuli u kontranapad mogli da nastave ka golu Radničkog ali su u tom trenutku zaustavili akciju izbacili loptu u aut. Svaka čast!

49. minut   Goooollllll  Radonjić  0:1

Fudbaler sa brojem 11 Radonjić izveo je slobodan udarac, iskosa sa leve strane sa 30-tak metara. Precizna lopta, nošena vetrom lobovala je iznenađenog, istrčalog Gančeva i završila u mreži.  64. minut sve isto u nastavku kao u prvom poluvremenu. Razlika je samo u tome što gosti imaju vođstvo!

Domaći i dalje napadaju ovoga puta, još ofanzivniji ali i dalje nema pravih lopti za Petrovića i Edua. Domaći i dalje greše u organizaciji igre što gosti koriste za retke kontranapade.

69. minut još jedna dobra akcija fudbalera Radničkog. Pobulić i Petrović su dobro kombinirali po desnoj strani, ubačena je lopta do Edua ali on i ovoga puta je loše primio mada je bio u dobroj poziciji. Na stadionu se čuju samo navijači iz Lazarevca. Dejan Čelar je uveo u igru Božu Mančića umesto Ćirkovića.

75. minut Goooollllll Dimitrije Pobulić    1:1

Dimitrije Pobulić srušen je na 18 metara od gola, sviran je slobodan udarac, najbolji strelac Radničkog velemajstorski je preko živog zida ciljao u desni donji ugao van domašaja ruku golmana gostiju.

76. minut Edua je između dvojice igrača krenuo ka golu na rubu šesnaesterca, pao je zajedno sa dvojicom odbrambenih igrača gostiju ali je sudija pokazao da se igra nastavi. 79. minut na centru igrališta došlo je do gužve i koškanje igrača. Dejan Milenković fudbaler Radničkog je s leđa valjda glavom odgurao protivničkog igrača i sudija je pokazao crveni karton a protivničkom fudbaleru žuti. Igra, koja je do sada bila fer i korektna postaje sve nervoznija.

89. minut i dalje nervozno s obe strane, domaći žele da postignu drugi gol iako su sa igračem manje a čini se da istu želju imaju i gosti. Edua je pobegao po levoj strani, grubo je srušen i sudija je s pravom protivničkom igraču pokazao žuti kartom . Meč je produžen za 4 minuta.

Korektna završnica, pozdravi fudbalera jednog i drugog tima i aplauzi gledalaca. Gledali smo dobar fudbal nedostajali su golovi. Čini se da je remi ipak bio najrealniji.