Sloga sigurna na startu

Na startu prolećnog dela šampionata Međuopštinske liga Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Šamot iz Aranđelovca rezultatom 5: 3. Nije to bila blistava predstava domaćih, ali ipak dovoljna da se savlada direktan konkurent u borbi za opstanak. Verovatno je loše pripremljen teren uticao da ove dve ekipe sa začelja tabele prikažu dopadljiviju igru.

Već u 1. minutu, tačnije samo nekoliko sekundi od prvog sudijskog zvižduka, Ivanović je iskoristio grešku odbrane Šamota i doveo domaće u vođstvo. U 9. minutu već je bilo 2: 0. Vladimir Petrović je sjajno izveo korner, a loptu u mrežu glavom poslao Milan Stevanović. Ista akcija viđena je u 21. minutu. ponovo je Petrović odlično izveo korner, a Ivanović postigao svoj drugi gol. Odličnu igru Petrović je krunisao golom u 35. minutu. Silovito je šutirao sa 20-ak metara i savladao nemoćnog Vučinića. Posle četiri primljena gola, gosti su zaigrali nešto angažovanije i uspeli u 40. minutu da postignu gol sa penala. Nikolić je savladao golmana domaćih Kneževića.

Drugo poluvreme poćelo je inicijativom gostiju. Filipović je šutirao sa 20 metara, ali nedovoljno precizno da bi savladao golmana Zagorićana. Napadačku igru fudbaleri Šamota su uspeli da materijalizuju preko Marinskog u 50. minutu. Peti gol domaćih delo je nespretne intervencije Mitrovića, koji je u želji da loptu izbaci u korner postigao autogol. Zagorićani su mogli i do šestog gola u 89. minutu, ali je Jelesijević sa 10 metara šutirao pored gola. Borbeni gosti nisu se predavali do samog kraja. U 90. minutu Marinski je bio siguran sa penala i postavio konaćan rezultat. Zaslužena pobeda Sloge, koja je utoliko dragocenija jer je izvojevana posle šest prvenstvenih mečeva bez trijumfa.

Igralište u Zagorici. Gledalaca: oko 50. Sudija: Jovica Vladović (Stojnik) pomoćnici: Đorđe Radulović (Stojnik) i Slađan Kantar (Aranđelovac) Strelci: 1: 0 ivanović u 1. , 2: 0 Milan Stevanović u 9. , 3: 0 Ivanović, 4: 0 Petrović u 35. , 4: 1 Nikolić iz penala u 40. , 4: 2 Marinski u 50. , 5: 2 Mitrović autogol u 87. , 5: 3 Marinski u 90. iz penala

žuti kartoni: Babić, Jelesijević, Blagojević, Grujičić, Ćosić ( Sloga ) Marinski ( Šamot ) Crveni karton Grujičić ( Sloga )

Sloga: Knežević, Miloš Stevanović, Gajić, Blagojević, Milan Stevanović, Grujičić, Babić ( od 56. Jovanović), Antonijević (od 46. Ćosić), Vladimir Petreović ( od 63. Čedomir Petrović), Jelesijević, Ivanović

Šamot: Vučinić, Rakovac, Sedlić, Zarić, Skerlić, Mitrović, Lekić, Filipovič, Marinski, Nikolić

Jasenica 3 : 0 Šamot
Radoje Domanović 4 : 3 Sloga
Mladi rudar 5 : 4 Mladost
Trešnjevica 2 : 1 Šatornja
B 2000 8 : 0 Plaskovac