Prva CFL: Budućnost hita ka tituli, Sutjeska ugrabila bod na Zlatici

Nakon dva i po mjeseca pauze, duelima 24. kola nastavljeno je takmičenje u Prvoj CFL. Fudbaleri Budućnosti savladali su ekipu Grblja, dok je Sutjeska u nadoknadi osvojila bod protiv Koma. Podgoričani sada, na 12 kola do kraja, imaju čak 13 bodova viška od aktuelnog šampiona.

''Plavi'' hitaju ka titulu. Izabranici Mladena Milinkovića savladali su ekipu Grblja sa 1:0 (1:0) na svom terenu. Gol odluke viđen je u 19. minutu, a djelo je Petra Grbića, koji je sjajnim udarcem savladao Popovića.

Sutjeska je protiv Koma, na Zlatici, osvojila samo bod - 3:3 (1:2). Ipak, Nikšićani donekle mogu biti zadovoljni, s obzirom da su do 88. minuta imali zaostatak od 3:1.

Već nakon nešto više od minuta igre Kom je poveo, a strijelac je bio Sava Gardašević. Hrabrom igrom Zlatičani su duplirali prednost preko Filipa Mitrovića u 32. minutu. Do kraja prvog dijela, Stefan Nikolić je sa ''bijele'' tačke'' vratio Sutjesku u igru.

Ipak, ni u drugom dijelu Kom nije posustao. Naprotiv, domaći su preko Mirze Hota (72. minutu) uvećali svoju prednost na 3:1.  Kako je vrijeme odmicalo tako su gosti pojačavali pritisak na gol Damira Ljuljanovića. To se isplatilo u 88. minutu kada je Božo Marković smanjio na 3:2.

Kada se činilo da je Kom uspio da sruši šampiona, u petom minutu sudijske nadoknade, Damir Kojašević je, sjajnim udrarcem, iz ''slobodnjaka'' postavio konačnih 3:3.

Zeta je prekinula pobjedonosni niz Rudara. Golubvčani su na svojoj ''Trešnjici'' slavili sa 2:0. Strijelci za ''vukove'' bili su Kođo u 71. i. Jamoa u 80. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu između Petrovca i Titograda - 1:1 (0:0). Domaći su poveli u 67. minutu preko Miloša Kalezića, dok je bod Titogradu donio Admir Adrović u 83. minutu.

Jedini meč u kojem nije bilo golova odigran je na ''DG Areni''  gdje su se sastali Podgorica i Iskra. I pored dosta šansi na obje strane, mreže su mirovale, a podjela bodova je, čini se, najrealniji ishod meča.

BUDUĆNOST - GRBALJ 1:0

Petar Grbić 19'.

KOM - SUTJESKA 3:3

Sava Gardašević 2', Filip Mitrović 31', Mirza Hot 71' - Stefan Nikolić 45+1'. (penal), Božo Marković 88', Damir Kojašević 90+5'.

ZETA - RUDAR 2:0