Za kraj sezone: Emotivni oproštaj kapitena Radničkog i blistavi odlazak Čumića

Ovacije za kapitena; foto: Vanja Keser

Iako bez rezultatskog značaja, zavesu na sezonu 2019/2020 Radnički je spustio u velikom stilu, a trijumf od 3:1 protiv TSC-a iz Bačke Topole začinjen je emotivnim oproštajem od legendarnog kapitena Saše Stojanovića, ali i sjajnom partijom mladog Nikole Čumića. Pošto ide u Olimpijakos, i Čumiću je ovo bio oproštaj od "Čaira", a za kraj je uspeo da u 90 minuta iznudi crveni karton, da jedan gol i dva puta asistira.

Od 10. minuta TSC je morao da igra sa fudbalerom manje, pošto je Srđan Grabež dobio dva žuta kartona za manje od minuta. Radnički je poveo u 14. minutu, Čumićevim pogotkom, a u 18. minutu Stefan Mihajlović povećao je na 2:0.

Nakon greške odbrane Saša Tomanović je smanjio na 2:1 u 26. minutu. Na 3:1 Nišlije su povisile ponovo preko Mihajlovića, ali nakon sjajne asistencije Čumića.

Drugo poluvreme obeležio je oproštaj kapitena Saše Stojanovića, koji je odigrao poslednjih sat vremena u karijeri. Od "Čaira" se oprostio i Nikola Čumić, koji će sledeće sezone zaigrati za grčki Olimpijakos.

Sem trijumfa nad timom koji je već obezbedio plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope i oproštaja dva igrača, meč su obeležile i "meraklije" koje su i na ovom meču skandirale protiv Uprave kluba. Radnički je ovu sezonu u Superligi završio kao 5. na tabeli.

"Još jedan ples majstora"

Utakmica je počela emotivno - sa tribine je visio transparent posvećen Stojanoviću, publika je skandirala nadimak kapitena, a fudbaleri oba tima su izašli na teren u majcama na kojima je pisao broj njegovog dresa 7 i Caki. Trener Radoslav Batak ostao je u njoj do kraja meča.

Kapiten niškog sastava dobio je dres sa brojem svojih nastupa za Radnički -145 i krenuo u "još jedan ples", kako su njegov oproštaj najavili u klubu.

Nakon sat vremena na terenu, Cakija je na terenu zamenio 17-godišnji Stefan Mitrović, a kapitensku traku poneo još jedan igrač koji se opraštao od "Čaira" - Nikola Čumić. Kapiten je ispraćen sa dva minuta gromoglasnog aplauza i skandiranja, zagrljajima saigrača i stručnog štaba, bakljadom i transparentom "Doktore fudbala, veliko hvala".

A onda je otišao na istok, gde su zbog zatvorenog juga bile i najvatrenije pristalice domaćih i još jednom pokupio ovacije.

I Čumić je napustio teren u 82. minutu, a i mladi fudbaler koji je na "Čairu" blistao poslednje sezone ispraćen je velikim aplauzom. Od njega, kapitenska traka otišla je još jednom mladom igraču Nikoli Stankoviću, koji je ostao jedini Nišlija na terenu.

Stojanović je gostovao u emisiji Južnih vesti 15 minuta, u kojoj možete pogledati o tome koji su njegovi planovi za budućnost, a šta je druga kuća, povezanosti sa Piksijem, Radničkom i Superligi.

Čumić se sa dve asistencije i golom oprostio od "Čaira"

Od samog početka bilo je žestoko. U 10. minutu Srđan Grabež morao je da napusti teren. On je prvo dobio žuti karton zbog grubog starta nad Čumićem, a onda ga i udario, zbog čega je isključen.  Svega četiri minuta bilo je potrebno Nišlijama da brojčanu nadmoć materijalizuju. Bojan Letić je centrirao, a Čumić rutinski pogodio.

U 18. minutu je mladi Užičanin "udelio" i asistenciju, pošto je njegov centaršut prihvatio Stefan Mihajlović i spoveo ga u mrežu. Mihajloviću se forma nakon pauze zbog korone vratila na onu sa početka sezone, kada je bio i najbolji strelac Superlige.

Nakon kiksa odbrane Radničkog, TSC je smanjio na 2:1. Bilo je to u 26. minutu, kada je lopta pala pravo na nogu Saši Tomanoviću, a ovaj je znalački sa 20 metara sproveo u gol.

Na poluvreme se otišlo sa 3:1, pošto je još jednom zablistao tandem Čumić - Mihajlović. Blizu sredine terena Saša Stojanović oduzeo je loptu rivalima i prosledio je Čumiću. Mladi reprezentativac Srbije je sjajno pronašao Mihajlovića blizu gola, koji je loptu samo prosledio u mrežu, u 43. minutu.

Na početku drugog poluvremena na lopti je najviše bio odlazeći kapiten. Pokušavao je i da asistira i da šutira na gol, nije išlo, ali je svaki pokušaj ispraćen uz povike publike, za koju se činilo da želi koliko i on sam da postigne gol.

U 59. minutu je lopta već bila viđena u golu Radničkog. Lelujala se u visini same gol-linije, ali je završila napolju. Slično se desilo i minut kasnije, samo na suprotnoj strani. U gužvi koja se stvorila pred golom gostujućeg tima oprobali su se u šutevima na gol oba golgetera niškog sastava, ali je golman Nemanja Jorgić odbranio.

Još po koja šansa viđena je na obe strane do kraja meča, ali nije bilo golova. Kraj je mnogo više obeležio oproštaj publike od Saše Stojanovića i Nikole Čumića.

Superliga, 30. kolo: Radnički - TSC 3:1 (3:1)

Stadion: Čair. Publika: 2.000. Glavni sudija: Stanko Ostraćanin. Strelci: 1:0 Čumić (14. minut), 2:0 Mihajlović (18. minut), 2:1 Tomanović (26. minut), 3:1 Mihajlović (43. minut). Žuti kartoni: Grabež (10. minut). Crveni karton: Grabež (10. minut).

Radnički: Ristić, Stevanović, Bjeličić, Letić, Pantelić (od 72. minuta Miloradović), Stojanović (od 62. minuta Mitrović), Pejović, Čumić (od 84. minuta Sekulić), Subotić, Knežević, Mihajlović (od 85. minuta Kojić)

TSC: Jorgić, Tomanović, Tumbasević, Silađi (od 90. minuta Pantović), Zec (od 88. minuta Galić), Đurić (od 67. minuta Duronjić), Antonić, Babić, Grabež, Balaž (od 67. minuta Skopljak), Lukić (od 90. minuta Kudrić)

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter