Prvenac IMT u PLS

Na Novom Beogradu su gostovali Vranjanci željni da osvoje prve bodove posle dva startna neuspeha. IMT je na drugoj strani hteo da izleči rane iz prvog kola kada je kod kuće izgubio od Radničkog iz Sremske Mitrovice.

Počelo je žustro, napadi su se smenjivali na obe strane, a prvu idealnu priliku je propustio IMT u 11. minutu. Prvo je Terzić tukao glavom sa 7-8 metara golman je kratko odbija, natrčava Stefanović i šutira nogom, ali se Orlić ponovo istakao odbranom. Dimitrov je u 18. minutu uputio snažan udarac sa 16 metara, a golman domaćih Mićović je uspeo da ukroti loptu.

Igrao se 26. minut kada Marković sa leđa kao zadnji igrač odbrane na 18 metara od svog gola ruši Peralovića i glavni sudija mu je opravdano pokazao put u svlačionicu. Sa igračem više IMT steže obruč oko gola Vranjanaca, a u 33. minutu Peralović sa oko 40 metara lobuje istrčalog Orlića, međutim lopta odlazi za koji centimetar iznad prečke.

Zorić je samo minut kasnije prošao po krilu, poslao prizeman centaršut na Terzića koji je sa 6 metara loptu ubacio u gol za 1:0. U 40. minutu Peralović centrira na penal, a Marković iz prve hvata volej, međutim preko gola. Glišić u 43. minutu sa 25 metara šutira u sam ugao, Orlić krajnjim naporom interveniše. Minut kasnije Zorić je već savladao golmana gostiju, ali Ćirković izbacuje loptu sa gol linije i to bi bilo sve za kraj sadržajnog prvog poluvremena.

Već u 4. minutu nastavka 2:0. Lučić je uposlio usamljenog Terzića u šesnaestercu i ovaj je rutinski savladao nemoćnog Orlića. Glišić u 52. minutu prolazi kroz odbranu Vranjanaca i sa 12 metara šutira snažno, ali zamalo neprecizno. Dinamo iako sa igračem manje počinje više da atakuje na gol protivnika, a Radočaj u 64. minutu ima lepu šansu kada je sa 13 metara uputio snažan udarac, ovaj put se istakao domaći golman sjajnom paradom.

Posle kornera u 67. minutu Zorić je imao stopostotnu priliku, ali je prebacio gol Dinama za koji centimetar. Na drugoj strani Antić u 70. minutu sa 5 metara iskosa šutira glavom, samo u spoljni deo mreže. Rezervista Lukić se u 78. minutu našao sam na 10 metara, vratar Dinama je uspeo da sačuva svoj gol. Ali, u 84. minutu isti igrač biva uspešniji i postiže treći gol za IMT. Arsić je prodro po krilu i ubacio loptu na peterac gde je u gužvi između odbrambenih igrača najspretniji i najbrži bio Lukić.

Ovo je bila prva pobeda IMT-a ove sezone, dok Dinamo ostaje na dnu bez osvojenih bodova. Narednog vikenda IMT dočekuje Piroćance, dok Dinamo traži prve bodove na domaćinstvu Trajalu.

IMT - DINAMO 3:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Radić Petar i Govedarović Aleksandar. STRELCI: Terzić 34. i 49.min i Lukić 84.min (IMT). CRVENI KARTON: Veškovac 26.min (Dinamo).

IMT: Mićović, Zorić (Arsić), Vukašinović, Ivanović, Marković (Jovanović), Glišić (Ristivojević), Stefanović, Peralović, Terzić, Lučić (Lukić), Džinović (Vuković).
DINAMO: Orlić, Ćirković, Čubrilo (Antić), Jelić, Veškovac, Dimitrov, Nedeljković (Ilić), Tumbas, Keča (Radočaj), Goranović (Jezdović), Balabanović (Baždarević).

IMT 3 : 0 Dinamo
Radnički (P) 0 : 3 RFK Grafičar
Kabel 1 : 0 Radnički (SM)
Radnički 1923 4 : 0 Sloga (K)
OFK Žarkovo 1 : 0 GFK Dubočica
Borac 1926 2 : 1 Železničar (P)