Buđenje "crvenih" u drugom poluvremenu

NAČEO VRANJANCE: Marko Mirić

Ustaljeno fudbalsko pravilo je da je najteže dobiti unapred dobijene utakmice. To su najbolje na svojoj koži osetili fudbaleri Radničkog 1923, koji su uz dosta problema ipak uspeli da upišu tri boda u duelu sa poslednjeplasiranim timom Prve lige Srbije, Dinamom iz Vranja - 2:0 (0:0).

Posle bledog izdanja u prvom poluvremenu, "crveni" su tek u nastavku susreta uspeli da slome otpor tradicionalno neugodnih Vranjanaca, koji na početku ove sezone beleže prilično slabe rezultate.

Mora se priznati da tim Aleksandra Linte nije ličio na sebe u prvih 45 minuta utakmice. Nije bilo smišljenih akcija, uporno se preskakala sredina terena, pa zbog toga i ne čudi što su Kragujevčani prvi put ozbiljnije zapretili neposredno pred odlazak na odmor, i to preko Nikodijevića, čiji je udarac glavom završio pored gola.

Imao je strateg Radničkog 1923 šta da kaže svojim učenicima u pauzi između dva poluvremena. I gle čuda, “crveni” su već u drugom minutu nastavka uspeli da pronađu put do mreže svog rivala. Stevan Kovačević je izveo prekid sa desne strane, a iskusni Marko Mirić bio najviši u skoku pred golom Vranjanaca za početnu radost Kragujevčana.

Kada je bedem Dinama konačno popustio, sve je išlo mnogo lakše. Doduše, imali su gosti iz Vranja samo par minuta nakon Mirićevog pogotka lepo priliku da uzvrate preko mladog Marka Keče, koji se najpre efektno oslobodio svojih čuvara, a zatim tukao iznad prečke.

Odličan udarac Stevana Kovačevića sa distance u 54. minutu bio je samo uvod u ono što će uslediti četiri minuta kasnije, kada je posle kratke kombinacije sa saigračima kapiten “crvenih” “naštelovao” svoju levicu i predivnim udarcem sa dvadesetak metara primorao golmana Dinama Ivanovića na novu kapitulaciju.

Mogao je Kovačević svoju sjajnu partiju na današnjoj utakmici da kruniše sa još jednim pogotkom, ali je lopta posle njegovog slobodnjaka u 63. minutu završila par centimetara od cilja.

Veliku priliku da završnicu utakmice učine neizvesnijom Vranjanci su propustili u 79. minutu, kada su posle nesporazuma u odbrani Radničkog 1923 došli u situaciju “tri na jedan”, ali je rezervista Dimitrov izabrao najgore od svih mogućih rešenja, poslavši loptu pravo u ruke Lazara Raičevića.

U samom finišu utakmice Slađan Nikodijević je propustio dve kolosalne prilike da uveća svoj golgeterski saldo i pobedu svog tima učini još ubedljivijom. Stameni napadač Kragujevčana se najpre u 86. minutu našao u situaciji “jedan na jedan” sa golmanom Dinama Ivanovićem, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena posle idealno ubačene lopte od strane Varjačića ostao sam kao duh na drugoj stativi, ali ni ovoga puta nije uspeo da pogodi mrežu gostiju iz Vranja.

Uprkos ne baš reprezentativnom izdanju, najvažnije je da su fudbaleri Radničkog 1923 upisali svoju sedmu pobedu u sezoni, tako da će “prenoćiti” na prvoj poziciji ispred novosadskog Kabela, koji svoju utakmicu 9. kola igra sutra.

I narednog vikenda “crveni” će biti domaćini, i to još jednom dužniku iz prethodne sezone, ekipi OFK Žarkova.

RADNIČKI 1923 – DINAMO 2:0 (0:0)

KRAGUJEVAC
Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: /. Sudija: Miloš Živanović (Beograd). Pomoćnici: Nikola Milosavljević, Ivan Cvetković (takođe iz Beograda). Strelci: Mirić u 47. i Kovačević u 58. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Mirić (Radnički 1923), Zlatković, Nedeljković, Radočaj (Dinamo).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Rađen (od 76. Vićentijević), M. Vidović, Filipović, Kovačević (od 84. Petrović), Aleksijević (od 46. Ilić), Mirić (od 76. U. Vidović), Maksimović (od 46. Todorović), Avram, Nikodijević.

DINAMO: Ivanović, Čubrilo (od 73. Antić), Zlatković, Jelić (od 87. Simić), Nedeljković, Radočaj (od 87. Baždarević), Spasić, Tumbas (od 53. Dimitrov), Jezdović, Keča, Ilić (od 73. Dolovac).

Radnički 1923 2 : 0 Dinamo
OFK Žarkovo 0 : 2 Kabel
Borac 1926 3 : 1 Radnički (P)
Zemun 0 : 0 IMT
Loznica 1 : 2 RFK Grafičar
Kolubara 1 : 0 Radnički (SM)