Derbi kola PLS bez golova

Derbi 10. kola Prve lige Srbije odigran je na pomoćnom terenu iz juga "Marakane", a sastali su se petoplasirani Grafičar koji je imao 3 vezane pobede i četvrtoplasirana Kolubara sa 2 poraza na 2 zadnja gostovanja. Sve je govorilo u prilog tome da je trebalo očekivati sigurnu pobedu domaćih, međutim dešavanja na terenu te pretpostavke nisu opravdala.

Utakmica je počela međusobnim ispitivanjem snaga sa pojačanim odbranama i to je trajalo nekih dvadesetak minuta dok nije počela padati kiša, koja kao da je današnje aktere razbudila pa su krenuli odlučnije u napade. Grafičar propušta prvu priliku u 27. minutu, na ubačenu loptu od strane Damjanca najviši u skoku je bio Mikić i sa 3 metra šutira glavom, golman gostiju Velimirović refleksno interveniše nogom i izbacuje je u korner.

Mikić se u 39. minutu ponovo našao sam na petercu nakon jednog centaršuta, međutim slabo je zahvatio loptu i ona je bila lak plen za Velimirovića. Gosti su prvi put pripretili u 43. minutu kada je Mirosavljev poslao dubinsku loptu koja je preletela sve, Đenić je požrtvovano uklizao, ali je vrhom kopačke iz blizine poslao preko gola. Poslednji minut i poslednja prilika u prvom poluvremenu za domaće, Cvetković snažno šutira sa 25 metara, lopta je odskočila ispred golmana, takozvana žabica, a ovaj je krajnjim naporom izbio u korner, jer je dobila ubrzanje na vlažnom terenu.

Mikić se danas mogao proslaviti, ali je u 51. minutu zakasnio za delić sekunde na centaršut Marjanovića iz slobodnog udarca, dok je golman gostiju ostao ukopan na gol liniji. Kolubara potom preuzima inicijativu i češće atakuje na gol Grafičara, a do kraja utakmice propušta da realizuje dve stopostotne prilike.

Rakić, inače Zvezdino dete, u 55. minutu posle solo prodora kroz sredinu terena dolazi na nekih dvadesetak metara i upućuje oštar udarac, lopta odlazi pored same stative gola Stankovića. Nestvarno je šta nije iskoristio Vasiljević u 81. minutu za Kolubaru. Rakić je uputio idealan centaršut na peterac, neometan od bilo koga iz odbrane domaćih, Vasiljević je šutirao glavom i uspeo da promaši gol.
Rezultatom 0:0 je završen ovaj meč, možda i najpravednije, a akteri ostaju na istim pozicijama na tabeli kao i pre ovog kola. U narednom kolu Grafičar ide u Kruševac na noge Trajalu, dok Kolubara u Lazarevcu dočekuje novobeogradski IMT.

GRAFIČAR - KOLUBARA 0:0

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Šegrt Jovan. POM.SUDIJE: Banović Bojan i Petković Miroljub. ŽUTI KARTONI: Janković, Knežević i Gojkov (Kolubara).
GRAFIČAR: A.Stanković, Blagojević, Odada (Gluščević), Mikić, Cvetković, Burmaz, Babić, Marjanović (N.Stanković), Damjanac, Todorovski, Stojić.
KOLUBARA: Velimirović, Janković, Rakić, Vasiljević, Đenić, Mirosavljev (Simić), Đokić, Cvetković, Vučetić (Stojanović), Knežević, Gojkov (Bosančić).