Budućnost nakon preokreta pobedila IMT

Budućnost koja je poslednje 2 utakmice kod kuće remizirala i to su im jedina 2 boda na 5 poslednjih susreta, dočekala je IMT koji ne blista kao domaćin, ali je na zadnja 3 gostovanja osvojio 5 bodova. Za goste je debitovao, dugo očekivano pojačanje, Beko Fofana internacionalac iz Obale Slonovače, inače bivši igrač Partizana.

Od samog početka obe ekipe su nametnule jak tempo sa otvorenom igrom koja je rezultirala sa po jednim pogotkom na obe strane. IMT je poveo u 15. minutu, Lazović je ubacio prizeman centaršut, a Arsić lepo ispratio i sa desetak metara bio neumoljiv. Na izjednačenje se nije dugo čekalo, Ivančević u 21. minutu nakon solo prodora, stigavši blizu gola, rutinski šalje loptu u donji levi ugao.

Gosti u nastavku susreta propuštaju da dođu u vođstvo. Prvo nakon kombinacije Fofane i Lazovića u 39. minutu, ovaj drugi sa 12 metara upućuje loptu iznad gola, a u poslednjem minutu prvog poluvremena nakon akcije Dimitrića i Džinovića koji sa desetak metara gađa suprotan ugao, lopta odlazi za koji centimetar pokraj stative.

I u drugom poluvremenu gledamo ravnopravno nadmetanje, ekipe se smenjuju u napadima, a prvu dobru priliku propušta gost u 49. minutu. Dimitrić je pronašao na 12 metara od gola usamljenog Glišića koji šutira pravo golmanu u naručje. Dobanovčani zatim preuzimaju inicijativu, a Luković u 62. minutu šalje projektil sa oko 25 metara, bio bi to evro-gol, ali je lopta prohujala za par centimetara iznad prečke.

Trenutak odluke se zbio u 65. minutu. Ivančević je poslao upotrebljiv centaršut na peterac, Dobrijević je nadvisio sve u skoku i loptu glavom poslao neodbranjivo za vođstvo domaćih 2:1. Isti igrač 3 minuta kasnije šutira iz okreta sa ivice kaznenog prostora, golman Mićović je bio dobro postavljen.
U 73. minutu Budućnost ostaje sa 10 igrača u polju isključenjem Lukovića, jer mu zbog psovke vrlo dobri sudija Stefanović pokazuje opravdano put u svlačionicu. Iako sa igračem više gosti ne uspevaju da dođu do izjednačenja, a najpovoljniju priliku je imao Terzić u 87. minutu, kada se driblingom na 15 metara od gola oslobodio čuvara i uputio šut koji završava u rukama Katića.

Ovaj veoma uzbudljiv susret je završen pobedom srećnijeg i spretnijeg tima domaćih koji sa 18 bodova zauzimaju 9. mesto na tabeli Prve lige Srbije, dok je IMT ostao ispod crte sa 13 osvojenih bodova i pao na 14. mesto. Sledećeg vikenda Budućnost je gost Radničkom u Pirotu, dok IMT na svom terenu dočekuje neugodnu Jagodinu.

BUDUĆNOST - IMT 2:1 (1:1)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Milosavljević Nikola i Cvetković Ivan. STRELCI: Ivančević 21.min i Dobrijević 65.min (Budućnost), Arsić 15.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Đorđević, Janjić i Emeka (Budućnost), Marković, Glišić, Stefanović, Dimitrić i Radojičić (IMT). CRVENI KARTON: Luković 73.min (Budućnost).
BUDUĆNOST: Katić, Lučić, Markišić (Emeka) (Ranković), Dobrijević, Ilić (Jeličić), Milijašević (Smiljanić), Đorđević, Luković, Janjić, Anđelković, Ivančević (Spajić).
IMT: Mićović, Zorić, Marković, Glišić, Stefanović (Lukić), Radojičić, Arsić (Terzić), Džinović, Lazović (Peralović), Dimitrić, Fofana (Lučić).