Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 4. kolo

31.10.2020. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Jugović 22:24 (11:14)

Rukometaši Jugovića posle 4 odigrana kola u Super B ligi „Sever - Centar“ su zauzeli 3. mesto na tabeli odmah iza Kolubare i Smedereva koji su stopostotni. U SRC “Jedinstvo” Kaćani su slavili rezultatom 22:24 (11:14). Vrlo teška utakmica čekala je igrače Predraga Topića. Od samog početka igrači Zoltana Ivanice pokazali su da neće tek tako predati bodove Jugoviću iako su Kaćani na ovoj utakmici bili favoriti. Nemanja Brojčin je otvorio utakmicu ali ubrzo je poravnao rezultat Ognjen Regodić. Egal smo gledali sve do 14. minuta kada gosti prave seriju golova i odlaze na 6:11. Zatražio je trener Jedinstva tajm aut što je urodilo plodom i rukometaši Jedinstva se bude i u 24. minutu imaju zaostatak samo -1 (10:11). Do kraja prvog dela Jugović je preko bekovske linije “pucao” i na desetominutni odmor otišao sam +3. U drugom delu neizvesnosti nije bilo sve do 44. minuta kada je Jedinstvo stiglo do izjednačenja i ponovo unelo nemir u utakmicu. U jednom trenutku na semaforu sija 20:19 ali ubrzo su Kaćani preokrenuli i polako utakmicu priveli kraju. Može se reći veoma zanimljiva utakmica u Novom Bečeju. Kod domaćina po 5 puta su bili precizni Nemanja Brojčin, Ivan Spasojev i Uroš Kovačević. Kod gostiju Ognjen Regodić je pogađao 9 puta. Za igrača utakmice proglašen je golman Borislav Milovanović koji je bio nerešiva enigma za rukometaše Jedinstva. Darko Grubački iz Zrenjanina i Dušan Vojvodić iz Novog Sada su imali puno posla na ovoj utakmici. Kontrolor je bio Vladimir Knežić iz Vrbasa.

01.10.2020. – 18:00 RK Ub – RK Voždovac 2012 29:30 (12:14)

Rukometaši Uba su u okviru 4. kola Super B lige „Sever - Centar“ dočekali veoma perspektivnu ekipu Voždovca gde su poraženi rezultatom 29:30 (12:14). Od samog početka Srđan Filipović i Bojan Ćirić su znali da će ovo biti veoma zanimljiv derbi. Krenuli su “Spartanci” veoma ofanzivno i već u 5. minutu su imali 0:3. Rukometaši sa Uba su upali u “mašinu” i jednostavno nisu znali kako da izađu iz ritma gostujuće ekipe. Igrači Bojana Ćirića su iz minuta u minut povećavali svoju prednost a zatim se desio pad kada je domaćin od 9:14 stigao na 12:14 i otišao na desetominutni odmor. U drugom delu Voždovac je bio neprepoznatljiv, lopta nije htela u gol što su veoma iskusno iskoristili igrači Uba i prešli u vođstvo u 41. minutu (19:18) ali ubrzo je Voždovac sa 2 vezana gola vratio prednost preko Miloša Jovanovića. Nadigravali su se ekipe na 40x20, obe ekipe su davale 100% svoje snage ali ispostavilo se da je više snage imala ekipa Voždovca koja je na kraju slavila minimalnom razlikom 29:30 (12:14). Kod domaćina najefikasniji je bio Nikola Marković sa 9 golova dok je 8 postigao Goran Radovanović. Kod gostiju po 6 su postigli Nikola Zečević, Bojan Mitrović i igrač utakmice Lazar Ristić. Pravdu na ovoj utakmici delili su Branislav Nenadić iz Mladenovca i Darko Stefanović iz Zemuna. Delegat je bio Jovan Popadić iz Beograda.

01.10.2020. – 18:00 RK Kolubara – RK Mačva 36:26 (17:11)

Rukometaši Mačve pretrpeli su drugi poraz od Kolubare ove nedelje. U prvenstvenoj utakmici u Lazarevcu domaći su bili ubedljiviji od samog starta, samouvereno uzeli konce ovog meča u svoje ruke, imali vođstvo tokom celog susreta i, delovalo je, “na leru” upisali četvrti trijumf u sezoni 2020/2021, rezultatom 36:26 (17:11). Ni u jednom trenutku Mačva nije zapretila, na poluvreme se otišlo sa 17:11 a na kraju zasluženo su slavili Lazarevčani 36:26 i sa Smederevom zadržali prvu poziciju na tabeli. Igračem utakmice proglašen je čuvar mreže Kolubare, Dušan Jovanović koji je bio velika prepreka rukometašima Mačve. U timu Mačve najbolji strelac bio je Srđan Jevđenović sa devet golova, sedam je postigao Uroš Kolundžić, četiri Nikola Gligorić, tri puta je mrežu tresao Miroslav Jovanovski i po jednom Nikola Pavlović, Petar Bešir i Željko Peić-Tukuljac. Kod domaćina 7 golova je postigao Mirko Jovanović, 6 Nikola Stamenković i Marko Žarković. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Pančeva. Sudije Marko Sekulić i Vladimir Jovandić. Delegat je bio Dejan Perić.

01.10.2020. – 18:00 RK Sivac 69 – RK Smederevo 25:27 (11:14)

Rukometaši Smedereva nastavljaju da “melju” u Super B ligi Sever – Centar. Smederevci su na gostovanju u Sivcu savladali istoimeni tim rezultatom 27:25, poluvreme 14:11 za pulene Nenada Martića. U najvećem delu utakmice ekipa Smedereva je diktirala tempo i vodila sa nekoliko golova razlike. domaćin je u prvih 30 minuta vodio samo jednom i to na početku utakmice rezultatom 5:4. U drugom poluvremenu uspeli su domaći dva puta da dođu do minimalnog vođstva, ali to nije bilo dovoljno da poremete smirenu ekipu Smedereva koja je u svakom trenutku znala šta hoće. Predvođeni, i na ovoj utakmici, odličnim Marjanovićem, koji je utakmicu završio sa 8 pogodaka, Drobnjakom (6 golova) i Bugarinovićem (5 pogodaka), ekipa Smedereva je još jednom pokazala da trenutni položaj na tabeli nije plod slučajnosti. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bili su Beslać sa 8, Živković sa 5, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Čabai i Kalić. Utakmicu su sudili braća Miloš i Đorđe Jevtić iz Lazarevca a delegat je bio Saša Pavlović iz Valjeva.

01.10.2020. – 17:30 RK Lavovi BP – RK Morava 23:22 (10:11)

Lavovi BP iz Bačke Palanke su na svom terenu dočekali veoma kvalitetnu ekipu Morave koja ove sezone još uvek ne zna za pobedu. Mnogi su najavili ovu utakmicu kao “derbi začelja” koji će biti pun neizvesnosti. Derbi jeste bio ali ako ne bi smo gledali tabelu rekli bi kao da su ekipe koje se bore za vrh. Od samog početka u SH “Tikvara” igralo se veoma “tvrdo” i niko nije mogao da pretpostavi šta nosi kraj. Domaćin je poveo preko Đorđa Stanojeva i Nikole Agića da bi prvi gol za Moravu postigao najiskusniji na terenu Nenad Tasić. Nastavili su Lavovi da igraju onako kako je želeo Slobodan Permoser da bi se prvi pad u igri desio tek u 12. minutu kada je na scenu stupio ponovo Nenad Tasić koji je vratio svoju ekipu na “nulu”. Nije to dugo trajalo, ponovo su Lavovi otišli na +2 a prvo vođstvo igrači Morave imaju u 16. minutu (6:7) kada je pogodio Lazar Lazović. Ponovo je kratko trajalo, Lavovi su stalno napadali a na poluvreme se otišlo vođstvom gostiju 10:11. I drugi deo igre do 33. minuta pripada gostima a zatim Lavovi prebacuju u stepen više i održavaju vođstvo sve do kraja utakmice. Na kraju može se reći zaslužena pobeda rukometaša iz Bačke Palanke. Na kraju 23:22 (10:11). Kod gostiju Miloš Mirković je 6 puta bio precizan, 5 golova je dodao Vladimir Antić. Kod domaćina najefikasniji je bio Filip Grubor koji je pogađao mrežu gostiju čak 10 puta i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Branislav Đokić i Boban Blagojević iz Jagodine dok delegat bila Vera Vraneš iz Novog Sada.

31.10.2020. – 16:30 RK Inđija – RK Vrbas Petrol 34:24 (16:12)

U Inđiji je u subotu odigrana veoma zanimljiva utakmica između Inđije i Vrbasa gde su domaći rukometaši bili veoma ubedljivi što govori rezultat 34:24 (16:12). Mnogi su ovde prednost dali ekipi Vrbasa ali novajlija je veoma furiozno ušao u ovu utakmicu gde je imao problem samo petnaestak minuta a onda je krenulo baš onako kako je želeo Predrag Petljanski. Inđija je počela da „muči“ protivnika u 20. minutu kada je otišla na +2 da bi do poluvremena imali suficit od 4 gola. Veselin Kilibarda je imao 10ak minuta da vrati svoju ekipu u kolosek ali to nije uspeo. Inđija je do 40. minuta igrala gol za gol sa Vrbašanima a zatim oko pedesetog minuta rešila utakmicu. Jednostavno protivnik nije imao rešenja a pobedu su definitivno zaslužili rukometaši Inđije. Kod gostuju Stanislav Momić je pogađao 6 puta. Za igrača utakmice proglašen je golman Inđije Aleksandar Živković a najviše pogodaka postigao je Đorđe Šotra. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša. Kontrolor je bio Vladimir Nikolić iz Pančeva.