Još jedan neuspeh Radničkog u Pirotu, na stadionu kraj Nišave!

Utakmica je otpočela minutom ćutanja. Sve je postalo teže izveštavati sa utakmica Radničkog, baš kao što je postao i veliki napor gledati utakmice pirotskog tima! Radnički, ko zna koji put, u svom dvorištu, na isti način poklanja bodove protivniku. Scenario je potčuno isti.

Domaći u procentima drže loptu duže u nogama, domaći, po broju povoljnih prilika ili neuspelih akcija pred golom, uvek su bolji od rivala. Gosti na otvorenoj ceni, kao po nekom pravu od fudbala prave "tetar" baš kao što arbitri, na isti način odigraju neku pozorišnu ulogu, praveći se da "ne razumeju" problem, već dozvole protovničkom igraču da se izležava čekajući onaj "svemoćni" sprej koji će ga potom "povratiti" i pomoći da nastavi u istom tempu. Ovo je ko zna koja utakmica po redu gde protivnik uputi na gol pirotskog tima jednu, najviše dve ili tri lopte, od kojih najviše jedna, po nekada dve ili tri završe u mreži domaćeg golmana.

I sad, kako je biti pametan. Koji to "Murinjo" može da nađe "aspirin" za ovakvu igru, a koji to takmičarski "organ" može da zahteva od arbitara da ne dozvoljavaju "piknik" na pirotkom "ćilimu".

Jeste bilo hladno i jeste mi bilo baš teško da promrzle ruke vadim iz džepova, ali nešto posebno u prvih 45 minuta nisam zapisao.

U  23. minutu Strahinja Petrović je precizno šutirao, ali je golman, prvi šut spasio svoju ekipu. Činio je to kasnije više puta! U 24. minutu Ožegović je loše procenio, paralela je otišla na 15 metara od gola na noge kapitenu Danilu Kovačeviću, ali je ovaj iz dobre pozicije poslao loptu gore u semafor.

Gosti stužu do prednosti u 26. minutu golom Dragana Dašića za 0:1. Tako to biva, domaći su stalno tražili rešenja kojih nije bilo, a mladi Vukašin Jovković je izvrsno centrirao pred gol, a odlični bek Dragan Dašić, glavom (najniži radom na terenu ) "zakucao" pod prečku. Tri Šulgaića mu ništa ne bi mogli. Bilo je nervoze i na tribinama. Jedan od "glasnogovornika" održao je "govor" igračima iz prvog reda, što su mnogi propratili pognutih glava.

U drugom poluvrmenu sve dugačije. Šuljagić je u prvih pola sata loptu imao u rukama samo kada bi trebalo da žuri da bi deražirao. Smrzavao se! Sve ostalo, bilo je na surotnoj strani.

Ne možemo da grešimo dušu! Bilo je i enegije, želje i borbenosti i napada i udaraca na gol Pančevaca, ali se u fudbalu sve to zaboravlja pamte se samo golovi i bodovi upisani u tabelu! Starijeg Kukolja, Miloša, smo često videli u glavnoj ulozi.

49. minutu Kukolj je šutirao sa 16 metara, Bojan Knežević brani. Par minuta kasnije ponovo Miloš Kukolj pokušava i ponovo Knežević izbacuje loptu u korner. U 60. minutu Petrov šalje loptu do Petrovića koji glavom šutira preko gola iz dobre pozicije U 70. minutu najbolja prilika. Kukolj povratna loša, Đjorđijevski preskače, nartčava kapiten Filip Tolić, šutira sa 10 metara, lopta je na putu do mreže, pogodila nekog igrača u odbrani, mada se nama činilo da je ponovo Knežević intervenisao.

U 76. minutu dobra akcija Tolića, dodao je Mirkoviću koji nije pogodio okvir gola. Minut kasnije Kukolj - šut ili centaršut, lopta paralelno sa gol linijom završav na suprotnoj strani. Poslednjih desetak-petnaestak minuta svi iz Radničkog, izuzev golmana, predsednika i trenera, krenuli su pred gol Pančevaca. Srećom po borbene goste, nisu uspeli.

Sudija Alekandar Lukić, koji još mora da uči, pogotovo psihologiju igrača, način simuliranja, prenemaganja na terenu, mogao je i morao je bolje. Nije, iskreno, uticao na rezultat, ali je u nekim situacijama pokazio da je još "zelen" za velika dela.

Gosti su presrećni naputili teren. Kod njih je bilo dobro izuzetno kretanje, velika borbenost, jasnija igra kada bi hteli nešto da učine, ali i dobro naučene lekcije iz foliranja, sitnih čarki. Napamet su naučili ono nepisano pravilo "Cilj opravdava sredstvo (način igre)"!

Verujem da su želeli da ne izgube. E, ova tri boda su nagrada za ogromnu želju, borbenost. Baš su se dosta "istrošili" !!

Što se Radničkog tiče - čisto i "neka vrsta Murinja" u ovom trenutku može da pomogne.

Kako su sejali i na kakve je sve muke najpre bio stavljen Dejan Čelar, a sada i Nikola Puača, čisto sumnjam da pre Nove godine mogu nešto da poprave!