06.03.2021 fosmedia.me

Preokreti Budućnosti i Sutjeske, sedma vezana pobeda Rudara

Nevjerovatan meč odigran je u Nikšiću. Zeta je dva puta imala prednost od dva gola razlike (2:0, 3:1), ali je Sutjeska uspjela da dođe do preokreta i pobjede - 4:3. Gosti su poveli već u 4. minutu preko Burzanovića, da bi isti igrač u 22. minutu iskoristio nevjerovatnu grešku odbrane Nikšićana. Sutjeska je uspjela da smanji u 35. minutu preko Janjića, ali je svega četiri minuta kasnije Srđan Krstović vratio Zeti dva gola prednosti.

Izabranici Miljana Radovića u posljednjem minutu prvog poluvremena preko Marka Ćetkovića uspjeli su da se vrate i da najave da bi mogli do preokreta koji se i desio u nastavku. Prvo je Janjić u 75. minutu poravnao, da bi veliki preokret upotpunio Milivoje Raičević u 85. minutu meča.

Rudar je upisao i sedmu pobjedu u nizu! Pljevljaci su u Tuzima savladali ekipu Dečića sa 1:0. Gol odluke postigao je Dušan Živković u 60. minutu utakmice.

Podgorica je na svojoj ''DG areni'' bila bolja od Jezera - 2:1. Poveli su ''žuti'' u finišu prvog poluvremena preko Nikole Čelebića, ali je Vojin Pavlović izjednačio u uvodnim minutima nastavka. Pobjedu Lješkopoljicima, svojim drugim golom, donio je Čelebić u 78. minuta.

Golova nije bilo jedino u dueli Titograda i Iskre.

Budućnost je sjajnom igrom u drugom poluvremenu stigao do pobjede u Petrovcu - 4:1 (0:1). Poveli su domaći golom Zorana Mikijelja sa ''bijele'' tačke. Vođstvo Petrovčana naljutilo je ''plave'' koji su uprkos promašenom penalu Marka Vučića u 34. minutu, razbili domaćina.

Prvo je Igor Ivanović u 49. minutu, takođe sa ''bijele'' tačke poravnao na 1:1, da bi pet minuta kasnije Dejan Zarubica nastavio svoju seriju za 1:2. Isti igrač povisio je na 1:3 u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Viktor Đukanović u 85. minutu utakmice.

SUTJESKA - ZETA 4:3

Nikola Janjić 35,75, Marko Ćetković 45, Milivoje Raičević 85. - Marko Burzanović 4, 22, Srđan Krstović 39.

DEČIĆ - RUDAR 1:0

Dušan Živković 60.

PODGORICA - JEZERO 2:1

Nikola Čelebić 43,78. - Vojin Pavlović 47.

OFK TITOGRAD - ISKRA 0:0

PETROVAC - BUDUĆNOST 1:4

Zoran Mikijelj 27. (penal) - Igor Ivanović 49. (penal), Dejan Zarubica 54, 80, Viktor Đukanović 86.

Marko Vučić je promašio penal za Budućnost u 34. minutu.