Grafičar nemoćan da pobedi i Čačane

Katastrofalan start Grafosa, tri remija i tri poraza, ništa bolji ni Čačana, koji uz pobedu i remi imaju četiri izgubljena meča, prilika da pobeda na današnjoj utakmici jednom od ova dva tima bude odskočna daska za skok u gornji deo tabele.

Sam početak utakmice je doneo dosta tempa, lopta se brzo prenosila sa jednog dela terena na drugi. Brzonogi Kembel je u 14. minutu lepo prodro po boku i uposlio Marjanovića u srcu šesnaesterca, ovaj snažno šutira, velelepnom paradom Maslarević je sačuvao gol gostiju. Veliki kiks domaćeg golmana Stankovića se desio u 22. minutu. Stojić mu je vratio loptu, a on je prosledio u sopstvenu mrežu umesto da doda saigraču. Samo tri minuta kasnije izjednačenje, Lazetićeva lopta posle šuta sa 12 metara od stative završava u mreži.

Borac u 28. minutu u jednom napadu ima dve šanse. Prvo je Jovović šutirao sa desetak metara, Stanković brani i odbija loptu do Uroševića koji iz još bolje pozicije loptu šalje za malo iznad prečke. Jovović i u 32. minutu ima dobru priliku. Izašao je, malo iskosa, pred Stankovića i sa razdaljine od 6 metara tukao pravo u njega. Čačani su se predstavili u lepom svetlu u prvom poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme, igrao se 49. minut, Todorovski je centaršutem pronašao na 5 metara od gola Lazetića, a ovaj glavom loptu poslao dvadesetak centimetara iznad prečke. Tri minuta kasnije Kembel je uputio snažan udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala iznad same prečke. Grafičar ima inicijativu i za razliku od prvog poluvremena igra mnogo odlučnije. Kembel je i u 65. minutu oprobao svoj udarac, sada sa preko 20 metara, loptu ponovo šalje van okvira gola.

Minut kasnije Borac ostaje sa 10 igrača, drugi žuti, odnosno crveni je dobio Ratković. Iako sa igračem manje Borac preti. U 69. minutu Bajić pogađa prečku domaćih sa oko 12-13 metara, lopta ponovo dolazi do njega, ovaj put mu Stanković brani šut. U tom periodu igre kao da na terenu domaći imaju igrača manje, Borčevi momci su mnogo angažovaniji.

Grafičar u nadoknadi vremena propušta velike prilike da obezbedi pobedu. Šansu utakmice u trećem minutu nadoknade ima Mrkela kada šutira sa pet metara, kao pečurka je na gol liniji iznikao Vasilić i odbio loptu, ona se odbija do Vidića koji sa dva metra uspeva da prebaci čitav gol. Na kraju, Lazetić u 95. minutu sjajno šutira sa 15 metara, a Maslarević sjajnom paradom čuva bod svojoj ekipi.

Grafičar u subotu ide u goste već otpisanom Zemunu, dok Borac u Čačku dočekuje "Traktoriste" sa Novog Beograda.

GRAFIČAR - BORAC 1:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Rijavec Nikola i Vladić Aleksandar. STRELCI: Lazetić 24.min (Grafičar), A.Stanković 21.min (a.g.) (Borac). ŽUTI KARTONI: Zekanović i Lazetić (Grafičar), Milošević, Jovović i Ratković (Borac). CRVENI KARTON: Ratković 66.min (drugi žuti) (Borac).
GRAFIČAR: A.Stanković, Rakić, N.Stanković, Lazetić, Burmaz (Babić), Marjanović ( Lazić), Nikolić, Todorovski (Vidić), Kembel, Mrkela, Stojić (Zekanović).
BORAC: Maslarević, Urošević, Obradović, Glišović, Radosavljević, Ratković, Vasilić, Ovusu, Jovović (Jeremić), Bajić, Milošević.