Grafičar i Mladost bez municije

Igraće se i ove sezone prvoligaški fudbal iza juga "Marakane ", a na samom startu gost "Grafosa" je novajlija iz Novog Sada, Mladost GAT. Počeli su domaći jako, već u 2. minutu Mrkela, nakon udarca iz ugla, šalje loptu nekoliko centimetara iznad prečke.

Gosti vrlo brzo dolaze do daha, a Vidakov uzvraća propuštenom šansom u 11. minutu, nakon solo prodora izašao je sam pred Ćopića, koji je ukrotio njegov šut. Samo dva minuta kasnije Dimitrić ima stopostotnu šansu, ali je sa 10-ak metara prebacio gol. Ređaju se prilike gostiju i samo 60 sekundi kasnije Sekulić, a potom i Vidakov nisu uspeli da savladaju raspoloženog Ćopića.

Odbrana domaćih se raspala u tim trenucima i samo ih je nedostatak koncentracije gostujućih igrača u odsudnim momentima spasla da ne prime gol. Već od sredine poluvremena igra je splasnula, nešto zbog veoma visoke temperature, a delom i zbog tempa kojeg su nametnule obe ekipe. Poslednju priliku da postigne pogodak u prvom delu proćerdao je za goste Ožegović u 45. minutu šutiravši glavom pokraj stative, nakon centaršuta Sevića iz slobodnog udarca, pa se na odmor otišlo bez postignutih golova.

Nastavak utakmice je počeo u puno laganijem ritmu. Igrao se 55. minut kada se u iznenadnoj prilici našao Babić, ali je traljavo šutirao iz blizine te je to bio lak plen za gostujućeg golmana Mirkovića.

Na drugoj strani Vidakov u 65. minutu vara Đurića i izlazi sam pred golmana Grafičara, ali ponovo nije dovoljno skoncentrisan u odsudnom trenutku i loptu sa 7- 8 metara šalje tik kraj stative. Isti igrač i u 71. minutu izlazi sam pred Ćopića, koji svojom intervencijom čuva mrežu domaćih netaknutom.

Gosti su stvarali prilike, ali nisu imali završni udarac, dok su mladi "Grafosi" ostali nedorečeni. Za kraj treba napomenuti i vrlo dobro suđenje sudijske trojke na čelu sa Nikolom Đorđevićem.

GRAFIČAR - MLADOST GAT 0:0

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Đorđević Nikola. POM.SUDIJE: Tubić Njegoš i Radovanović Uroš. ŽUTI KARTONI: Todorovski (Grafičar), Sousa(Mladost GAT).

GRAFIČAR: Ćopić, Despotovski (Knežević), Đurić, Mrkela, Matić, Babić, Radulović (Marković), J.Mituljikić (N.Mituljikić), Todorovski, Lazić, Ibanjez.

MLADOST GAT: Mirković, Milovanović, Popović, Sousa, Divac (Švonja), Vidakov (Jovanić), Dimitrić (Marković), Ožegović, Mijić, Sekulić, Sević.

Rad 0 : 0 Radnički (SM)
Javor Matis 2 : 0 Loznica
Inđija 3 : 0 Kabel
OFK Žarkovo 3 : 0 Železničar
Mačva 1 : 0 Budućnost
RFK Grafičar 0 : 0 Mladost GAT