Omladinci Rada pobedili vršnjake sa Banovog brda

Mali gradski derbi omladinaca počeo je pogotkom jedanaestice Čukaričkog Stankovića, već posle 70 sekundi igre. Lepim volej udarcem sa 6-7 metara matirao je Radovog golmana Martinovića. Zreliju i nadmoćniju igru domaći umalo nisu krunisali drugim pogotkom u 33. minutu, Spasojević je pogodio samo stativu.

Poslednjih 15 minuta prvog poluvremena gosti su pleli mrežu pred golom Čukaričkog u koju su domaći upali u 43. minutu. Naime, Milić je sa 18 metara šutirao i skinuo paučinu iz roglja za 1:1.

Rad u nastavku igra puno dopadljivije, ali fudbal se igra za golove, a to im je pokazao Mrdaković u 64. minutu postigavši pogodak za domaće šutem sa oko 20 metara. Nedugo zatim je Mrdaković ponovo mogao doneti radost domaćima, ali je sa peterca glavom pogodio prečku.

Ovaj propust je kaznio Deljanin u 74. minutu izjednačivši rezultat. Rutinirano je loptu poslao u mrežu sa 5-6 metara ispod nemoćnog Kaličanina. Treći gol za Rad je delo Maksimovskog na asistenciju Popeskovića iz slobodnog udarca u 84. minutu, a isti igrač je u prvom minutu nadoknade zaključio susret udarcem sa 12 metara u samo ćoše. Tako gosti nose kući veoma vredna tri boda.

ČUKARIČKI - RAD 2:4 (1:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA. Šegrt Jovan. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Božović Goran. STRELCI: Stanković 2. i Mrdaković 64.min (Čukarički), Milić 43, Deljanin 74. i Maksimovski 84. i 90+1.min (Rad).

ČUKARIČKI: Kaličanin, Adžić, Borisavljević, Serafimović, Martić, Gašić (Mrdaković), U.Miladinović, I.Miladinović, Spasojević, Ljumović, Stanković (Vrekić).

RAD: Martinović, Pecarski, Rak, Hiti, Savić, Mitić, Radlovački (Stevanović), Radovanović (Popesković), Delibašić (Maksimovski), Deljanin (Zvizdić), Milić (Petrović).

Vojvodina 1 : 1 Voždovac
Spartak ŽK 0 : 1 Partizan
Mačva 0 : 0 Radnički 1923
Mladost (L) 1 : 1 Brodarac
RFK Grafičar 2 : 1 OFK Beograd
Crvena zvezda 4 : 1 TSC