Grafičar trojkom ispratio Žarkovčane kući

Iza juga Marakane su se sastale dve ekipe koje su iznenadile ljubitelje fudbala dosadašnjim rezultatima u sezoni. Grafičar negativno, sa samo 4 osvojena boda, a Žarkovo pozitivno, jer se nalazi pri vrhu tabele sa 16 bodova.

Na isteku prvog minuta Grafičar je mogao da povede, ali Nikola Mituljikić ne uspeva da savlada Jevrića sa svega nekoliko metara udaljenosti. U nastavku igra za zaborav sve do 33. minuta i kardinalne greške halfa gostiju Ilića. Loptu mu je na 10 metara od gola oduzeo Nikola Mituljikić i lagano je sproveo u mrežu za vođstvo Grafičara 1:0.

Od gostiju u prvom poluvremenu nije puno toga viđeno, jedino vredno zabeleške je šut Nikolića sa 18 metara u 41. minutu, lopta je prohujala tik iznad prečke. Sve u svemu današnji takmaci su prikazali slab fudbal u prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme počinje lucidnim potezom Dostanića u 49. minutu, kada je varkom tela izbacio dva igrača odbrane Grafičara, ali nije imao koncentracije za završni udarac, lopta je posle šuta sa 10 metara odskakutala pokraj same stative. U jeku napada Žarkova,  Babić u 56. minutu dovodi domaće u vođstvo od dva gola razlike. Slobodnjak sa 20 je završio u gornjem uglu nemoćnog Jevrića. Nikola Mituljikić je mogao do svog drugog, a Grafičarevog trećeg gola u 66. minutu, ali se posle njegovog šuta sa 18 metara isprečila stativa.

Gosti nisu smogli snage do kraja susreta da postignu bar počasni pogodak, a što nisu primili gol u 88. minutu nazaslužniji je njihov golman Jevrić. Sjajnom intervencijom sačuvao je svoju mrežu posle topovskog šuta Golijanina sa oko 20 metara. Međutim u drugom minutu nadoknade bio je nemoćan kada je Jovan Mituljikić ostavio samog pred golom Matića, ovome nije bilo teško da loptu plasira u praznu mrežu za konačnih 3:0.

Bila je ovo prva pobeda Grafičara pred domaćom publikom u ovoj sezoni, a u narednom, 10. kolu, koje je na programu sledećeg vikenda, Grafosi gostuju u Šapcu ekipi Mačve, dok Žarkovčani igraju na svom terenu protiv OFK Bačke.

RFK GRAFIČAR - OFK ŽARKOVO 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Đurić Željko. STRELCI: N.Mituljikić 33, Babić 56. i Matić 90+2.min (Grafičar) ŽUTI KARTON: Kokir (OFK Žarkovo).

GRAFIČAR: A.Stanković, Despotovski, Babić (Matić), Radulović (J.Mituljikić), Vasiljević, Vidić, N.Mituljikić (Golijanin), Stajić (Petrović), N.Stanković, Đermanović, Lazić.

OFK ŽARKOVO: Jevrić, Ilić, Delević, Nikolić (I.Jovanović), S.Jovanović (Čarapić), Zuvić (Stojanović), Ignjatović, Kokir (Mićić), Milić, Obrenović, Dostanić (Međedović).

Mačva 0 : 3 Radnički (SM)
RFK Grafičar 3 : 0 OFK Žarkovo
OFK Bačka 0 : 0 Inđija
Zlatibor 0 : 0 Javor Matis
Timok 1919 1 : 1 Rad
IMT 2 : 0 Loznica