Četvrti poraz IMT-a minimalnim rezultatom

Susret dva tima iz gornjeg dela tabele počeo je šansom koju je propustio domaći igrač Radočaj već u 37. sekundi. Njegov šut iz okreta sa 5 metara završio je kraj same stative. Gosti ubrzo uzvraćaju, Maričić u 13. minutu sa 23 metra šalje teledirigovani projektil u rašlje, nemoćan je bio domaći golman Katić.

"Traktoristi" kreću ofanzivnije, a Lučić je u 20. minutu pokušao udarcem sa 22 metra da iznenadi Babića, međutim lopta je završila dvadesetak centimetara iznad prečke. Nije potom bilo uzbuđenja sve do 43. minuta. Eliomar je povukao loptu sa centra, nanizao dva protivnička igrača i stigavši na dvadesetak metara od gola uposlio Lukovića koji šutira iz prve i pogađa sam rogalj gola IMT-a.

Svesno gosti u nastavku prepuštaju sredinu terena i opredeljuju se za "čekalicu" i brze kontranapade. Međutim domaćin je nemoćan da probije zadnju liniju, svi njihovi napadi se završavaju na 25-30 metara od gola Javora.

Igrao se 71. minut kada su gosti mogli da dupliraju prednost. Jevremović je opalio sa 30 metara, lopta je završila na prečki i potom se odbila Katiću u ruke. IMT do kraja utakmice ne uspeva ozbiljnije da ugrozi protivnički gol. Ispoljili su nemoć, igraju pogrešno, napadi im idu kroz sredinu gde je najgušća odbrana Ivanjičana.

Ovo je bio četvrti poraz IMT-a u tekućem šampionatu i četvrti rezultatom 1:0. Na kraju treba istaći i veoma dobro interpretiranje pravila fudbalske igre sudijske trojke na čelu sa glavnim sudijom Nikolom Đorđevićem. Prvenstvo se nastavlja za vikend kada je IMT gost Inđije, dok je protivnik Javora u Ivanjici, Mladost iz Novog Sada.

IMT - JAVOR MATIS 0:1 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Đorđević Nikola. POM.SUDIJE: Govedarović Aleksandar i Obradović Nikola. STRELAC: Maričić 13.min. (Javor Matis). ŽUTI KARTONI: Damjanović (IMT), Luković, Grabež i Odita (Javor Matis).

IMT: Katić, Zorić (S.Petrović), Glišić, Stefanović, Todorović (Stamenić), Lučić, Damjanović, Džinović (Novaković), Lukić, Radočaj (Đuričin), Lazović.

JAVOR MATIS: Babić, Jevremović, Luković (Jović), Maričić (Ivelja), Petrović, Momčilović, Grabež, Odita, Eliomar (Tanko), Dimitrijević, Lakić-Pešić.