"Sokolovi" nadigrali Leštane za nova tri boda

BASK je u sredu izgubio u Lazarevcu, pa je pred ovo kolo zaostajao tri boda za vodećim dvojcem. Leštane su pak sa dve uzastopne pobede predale fenjer Ušću i nemaju nameru da ga vrate u posed. To su pokazali na samom startu, igrao se 3. minut, kada kapiten Dimić preti šutem sa 15 metara, odbranom se istakao domaći golman Lazarević.

Početna zbunjenost domaćih igrača agresivnom igrom Leštana je nestala posle desetak minuta i potom oni preuzimaju primat na terenu. Grgić lepo razigrava saigrače, a najbolju priliku je stvorio Petkoviću u 17. minutu, njegov šut sa desetak metara nogom je odbranio spretni Jovanović.

BASK je poveo u 21. minutu nakon lepe akcije i asistencije Fratrovića, strelac je bio Ajdar. Samo tri minuta kasnije domaći su mogli i do drugog pogotka, Grgićev šut sa 12 metara je završio na roglju. Startne ambicije gostiju kao da su splasnule kako je vreme odmicalo.

Ipak, u 37. minutu vidimo brzu tranziciju gostiju, Dimić je ostavio Pavića samog ispred gola BASK-a, golman Lazarević se bacio poput pantera i osujetio goste da dođu do izjednačenja. Što se domaćih tiče, Fratrović i Grgić su pokušali šutevima sa distance od preko 20 metara da ugroze gol gostiju, ali su bili neprecizni.

BASK preko Kadijevića u 49. minutu ima lepu priliku za uvećanje vođstva, Jovanović je iz dva puta uspeo da ukroti udarac. Danas najagilniji fudbaler domaćih Grgić, pravi šansu Ajdaru u 58. minutu, ponovo se intervencijom istakao Jovanović zaustavivši njegov volej sa 12 metara.

Leštane zadnjih pola sata igraju puno angažovanije sa željom da bar izjednače, a lepu priliku za to imaju u 73. minutu kada Tišma strahovito snažno šutira sa 22 metra, lopta je završila nekoliko centimetara od leve stative. Međutim, Grgić u 86. minutu zatvara utakmicu na individualan kvalitet, predriblao je dva protivnička igrača i ćušnuo loptu kraj nemoćnog Jovanovića za 2:0.

Narednog vikenda BASK će biti gost poljuljanih Zemunaca, a Leštane u derbiju začelja dočekuju Jedinstvo iz Surčina.

BASK - LEŠTANE 2:0 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Rajović Marijana. STRELCI: Ajdar 21. i Lazarević 86.min (BASK). ŽUTI KARTONI: Manov, Kašiković i Petković (BASK),  Dimić (Leštane).

BASK: Lazarević, Manov, Kadijević (Mirković), Petković (Dacić), Antić, Obradović, Ajdar (Stojanović), Pađen (Kašiković), Grgić, Đukić (Nikolić), Fratrović.

LEŠTANE: Jovanović, Golović, Rajković, Đorđev, Pavić (Selimović), Mačinković, Dimić (Radovanović), Daraboš, Josipović (Tišma), Mitrović, Dokić.

BASK 2 : 0 Leštane
Jedinstvo 3 : 2 Studentski grad
Radnički (NB) 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Prva iskra 1 : 0 Zvezdara
Teleoptik 2 : 2 Radnički (O)
TEK Sloga 0 : 1 Brodarac