Dobanovci ne prijaju Žarkovu

Radni dan je uticao na posetu, dva kluba iz predgrađa su odigrala utakmicu pred polupraznim tribinama. Značaj utakmice je sputao noge domaćim igračima, gosti igraju opuštenije na početku.

Prvu polupriliku stvorili su Žarkovčani u 8. minutu. Milić je uputio udarac sa 18 metara, odbrana domaćih je na kratko izblokirala šut, lopta se odbila na glavu Strahinje Jovanovića koji je iznenađen prilikom, sa 5 metara loptu glavom poslao pored gola. Domaći se bude u 18. minutu, posle lepog dodavanja Šljivića, Basrak sa samo par metara udaljenosti zahvata loše loptu i šalje je kraj stative. Potom i Arsić, nakon prodora kroz odbranu gostiju, šutira sa oko 13-14 metara, odbranom se istakao Krstović. Nepuna 3 minuta kasnije i Ilić je probao sa 13 metara iskosa da ugrozi gol gostiju, lopta je prohujala tridesetak santimetara od roglja. Na drugoj strani Delević je sve nadvisio u skoku u 42. minutu, nakon izvedenog kornera, lopta je završila iznad prečke gola domaćih.

U nastavku obe ekipe igraju mnogo zatvorenije, bez rizika, što više odgovara gostima. A onda, pravo niotkuda gol za Budućnost u 66. minutu. Kodžić se lažnjakom oslobodio pratioca i sa 14 metara prosto zakucao loptu pod prečku. Žarkovo nakon primljenog gola iskazuje želju za izjednačenjem rezultata, a najozbiljniju priliku propušta Kokir u 81. minutu. Mogao je pitati golmana u koju stranu da šutira, ali on sa 7 metara loptu šalje pokraj stative. U petom minutu nadoknade pobedu je overio Markišić. Prethodno je Janjić povukao kontru i stigavši nadomak gola šutirao, golman gostiju je loptu odbio na glavu Markišića koji je sa par metara šalje u praznu mrežu.

Tri velika boda ostaju u Dobanovcima i to je veoma značajno za Budućnost, jer su i narednog vikenda domaćini u Dobanovcima, ovaj put ekipi Mačve, dok Žarkovčani putuju do obližnjeg Pančeva gde će im rival biti Železničar.

BUDUĆNOST - OFK ŽARKOVO 2:0 (0:0)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Šain Goran. STRELCI: Kodžić 66. i Markišić 90+5.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Marinković, Janjić, Milijašević i Markišić (Budućnost), Ignjatović, Delević i Međedović (na klupi) (OFK Žarkovo).

BUDUĆNOST: Golović, Lainović, Šljivić, Arsić (Markišić), Ilić (Tripković), Veselinović, Kodžić, Milijašević, Janjić, Marinković, Basrak (Ninković).
OFK ŽARKOVO: Krstović, Obradov, Ilić, Delević, Manić, S.Jovanović (Nikolić), I.Jovanović (Stojanović) (Kokir), Ignjatović, Milić (Mićić), Gojkov (Zuvić), Dostanić.