Grafičar na raketni pogon Burmaza i Babića torpedovao Zlatibor

Grafičar je imao koji dan više za odmor, jer nije u sredu igrao u Bačkoj Palanci, zbog obaveza svojih prvotimaca u omladinskoj reprezentaciji, dok Zlatibor igrajući u ritmu sreda - nedelja, ne bi li nadoknadio odložene utakmice, dolazi u glavni grad pomalo umoran.

Mogao je Grafičar da povede posle samo 35 sekundi igre, Burmaz je okrenuo svog čuvara i sa 5 metara uputio snažan šut, ali pravo u golmana Đurića. Igrao se 5. minut kada ni Babić ne uspeva iz blizine da ubaci loptu u gol gostiju, Grafosi su počeli ultra ofanzivno. Domaći napokon dolaze u vođstvo u 10. minutu kada je viđena sjajna akcija Burmaz, Bačanin i strelac Babić.

Potom nastupa malo zatišje do 24. minuta, kada brzonogi Jeremić beži domaćoj odbrani, uputio je šut sa 14 metara, lopta je za koji centimetar prohujala iznad prečke. Dva minuta kasnije, posle udarca iz ugla za goste, najviši u skoku je Mitrović, ali i on biva zamalo neprecizan.

Kad gosti nisu iskoristili šanse da izjednače stigla ih je kazna u 35. minutu, koja ide golmanu na dušu. Burmaz je sa 6-7 metara poslao loptu Đuriću kroz ruke, za vođstvo Grafičara 2:0. Samo što su krenuli sa centra gosti su smanjili. Spasojević je sa 15 metara zatresao prečku, a Radosavljević odbitak smestio u mrežu. Tako su se Zlatiborci veoma brzo vratili u igru.

Drugo poluvreme je započelo golom Burmaza u 49. minutu, posle lepe akcije Despotovskog, ovaj je zakucao loptu u gol sa desetak metara. Samo tri minuta kasnije već je 4:1, Burmaz je uposlio Babića, a ovaj pronašao malu mrežu.

Posle visokog vođstva dolazi do opuštanja mladića Grafičara što umalo ne kažnjava Radosavljević u 59. minutu, lopta je nakon njegovog šuta sa ivice kaznenog prostora završila kraj leve stative. U 69. minutu Burmaz stiže do het-trika, glavom je smestio loptu iza leđa nemoćnog Đurića, posle lepog centaršuta Lazića.

Konačan rezultat 5:1 je pravo ogledalo stanja na terenu. Grafičar narednog vikenda ide u Zaječar na noge Timoku, dok Zlatibor dočekuje OFK Bačku.

GRAFIČAR - ZLATIBOR 5:1 (2:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Ranisavić Saša. POM.SUDIJE: Tošić Miloš i Milićević Srđan. STRELCI: Babić 10. i 52, Burmaz 35, 49. i 69.min (Grafičar), Radosavljević 36.min (Zlatibor). ŽUTI KARTONI: Kuveljić, Čumić, Jeremić i Vrbić (na klupi) (Zlatibor).

GRAFIČAR: Manojlović (Stanković), Despotovski (Lazić), Petrović, Babić, Burmaz, J.Mituljikić, N.Stajić (Šiškov), Bačanin (Vasiljević), Knežević (Lambulić), Leković, M.Stajić

ZLATIBOR: Đurić, Janjušević, Mitrović (Obuobi), Bašić, Kuveljić (Stanić), Radosavljević, Jeremić (Stamenić), Cvetić, Čumić (Milanović), Rmuš (Ikonomidis), Spasojević.