Liga moravičkog okruga: Mladost(A) - Ovčar 0:2

U tvrdom i borbenom meču, ekipa iz Donjeg Dragačeva uspela je da zabeleži vrednu pobedu nad timom Mladosti iz Atenice. Bila je to prva pobeda Ovčara u gostima a ujedno i prvi poraz Mladosti na svom terenu u dosadašnjih devet kola. Susret je rešen u poslednjih desetak minuta kada su izabranici Nenada Đedovića uspeli da materijalizuju svoje šanse.

Početni minuti susreta pripali su domaćinu, koji je prvi pripretio preko Popovića u 5. minutu. Njegov pokušaj iz slobodnog udarca, sa dvadesetak metara, završava pored desne stative Ostojićevog gola. Usledio je period nešto mirnije igre, bez izrazitijih prilika, sve do 28. minuta, kada je udarac oprobao, možda i najbolji pojedinac današnjeg meča, Petar Šibinac. No, čuvar mreže Čačana, Radovanović, biva siguran. Nije se dugo čekalo na novu priliku, koju su imali domaći. Igrao se 32. minut, kada je pokušaj Popvića, sa ivice kaznenog prostora, završio na stativi.

Do kraja prvog dela ništa se značajnije nije dogodilo, pa se na odmor otišlo važećim rezultatom sa početka duela. Na samom startu drugih 45 minuta, beležimo odličnu priliku za gostujućeg napadača Simeunovića, koji je izašao pred Radovanovića ali je golman Mladosti uspeo da interveniše. Igrao se 53. minut. Samo tri minuta kasnije domaći su mogli do prednosti. U sjajnoj prilici našao se Milovanović, na desetak metara od gola Ovčara ali je dugo oklevao sa udarcem, pa je Mitrović uspeo da stigne do lopte i otkloni opasnost. Kako je vreme odmicalo, timovi su sve više pažnje obraćali na čuvanje trenutnog rezultata, bez izrazite želje za konkretnijim napadima. Međutim, kada je delovalo da će se meč okončati bez pogodaka, desilo se suprotno. Najpre je Simeunović doveo Ovčar u vođstvo, nakon što ga je Petar Šibinac pasom, praktično, spojio sa nebranjenom mrežom, svega nekoliko desetina centimetara od gol linije. Sve se odigralo pet minuta pre isteka regularnog dela. Nakon gola domaći pojačavaju napad, ne bi li došli do boda i u trećem minutu nadoknade uspevaju da iznude korner. Na skok odlazi i vratar Radovanović. Nakon kornera, lopta stiže do Simeunovića, koji je prenosi na polovinu domaćih i preciznim dodavanjem pronalazi Petra Šibinca, koji je dobro ispratio akciju, primio loptu i istu sa 16 metara plasirao u nebranjenu mrežu za konačnih 0-2.

Kotraža Franc Komerc 2 : 1 Vujan
Miokovci 1 : 0 Jedinstvo (GG)
Donja Vrbava 0 : 3 Slatina
Jedinstvo (K) 4 : 0 Morava
Mladost 0 : 2 Ovčar
Brezak 1 : 6 Dragačevo
Lunjevica 2 : 0 Napredak
FK Rudar Bresnica 1927 5 : 3 Spartak