Krenula pirotska "kaznena ekspedicija"!

Počelo je iznenađujuće dobro za Piroćance. Već u 12. minutu Ignić je probio po desnoj strani, uposlio najisturenijeg Radivojevića koji je sproveo loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije Boža Mančić je učestvovao u akciji po levoj strani, odlično centrirao, a Nemanja Mančić pogodio metu iz velike blizine.

Nastavio je domaći tim da napada gol gostiju. U 16. minutu stvorila se gužva u šesnaestercu Timočanina, šut je rukom izblokirao štoper Knjaževčana, ali je sudija pokazao da se igra nastavi. U nastavku akcije gosti su nekako uspeli da se odbrane, udarac Mančića je čuvar mreže gostiju odbio u korner. U 17. minututu ponovo lopta Bože Mančića sa leve strane do Petrovića koji je loptu poslao preko gola.

Radnicki je brzim vođstvom otvorio utakmicu i primorao goste na oprez. Izgledne prilike redale su se ored golom gostiju. U 21. minutu N.Mančić je na petercu pronasao Petrovića ispred kojeg je golman uhvatio loptu. Minut kasnije hendikep za Radnički. Ponajbolji igrač do tada, kapiten Božidar Mančić je ušao u šesnaesterac, startovao je bek, Mančić je pao, jauknuo i ostao na travi. Iznet je sa terena, ušao je Gajić.

U 28. minutu gosti su prvi put zapretili. Dragićević je šutirao sa desetak metara ali je Stojiljković bio siguran. U 35. minutu razigrani Neca Mančić posle kombinacije 4-5 igrača šutirao je kraj gola.

U 39. minutu stopostotna prilika. Ristov na desnoj strsni poslao loptu N.Mančiću, ovaj je centrira, a Radivojević je sa 3 metra želeo efektno petom da ubaci loptu u mrežu, ali nije uspeo. U 43. minutu ponovo Radivojević. Bio je sam pred golmanom, ali je rezervni golman Timočanina padom u noge zaustavio loptu. Radnički mnogo bolji u prvih 45 minuta. Fudbaleri domaćeg tima su se dobro kretali, kombinovali i zaslužili da vode ubedljivijim rezultatom. U ekipi iz Knjaževca nije bilo prvog golmana i najboljeg fudbalera Miloša Stojanovića Popaja, zbog parnih kartona.

U nastavku sve po starom. Gosti bez igre, sa mnogo grešaka, retko su dolazili u priliku da ugroze Stojiljkovića. U 49. minutu kombinacija Ignića i Stojanovića, pas do Radivojevića koji iz okreta šutira i pogađa štopera. U 52. minutu Stojanović dobio loptu iz dubine, pretrčao štopere i sa 16 metara šutirao kraj gola. Minut kasnije onovo Neca Mančić neuhvatljiv za odbranu Knjaževčana, centrirao je pred gol. Denis Ristov je primio loptu, okrenuo se i pogodio za 3:0.

U 58. minutu odlični Ignić je ušao u kazneni prostor i veoma dobrin arbitar je pokazao na penal. Ristov je rutinski postigao gol za 4:0. U 66. minutu Ivica Jovanović je prigovarao sudiji, dobio drugi žuti, a potom i crveni karton. U 78.minutu Radivojević se lepo snašao pred golom i levom nogom, što mu nije jača strana, ciljao u desni ugao i pogodio za 5:0.

Radnički je brzim vođstvom otvorio utakmicu i primorao goste na oprez. Izgledne prilike ređale su se pred golom gostiju. Gosti su pali u nastavku, pogotovo posle isključenja Ivice Stojanovića. Marko Vidojević je iskoristio pravo i u igru uveo, pored iskusnog Sekulića, još tri bonus igrača.

Serija je nastavljena, Radnički se konsolidovao, mladići o kojima smo govorili da mogu da trče tri utakmice, iskoristili su šansu, Marko je formirao standardni tim i kaznena ekspedicija je nastavila seriju.

Ako nisam pogrešio, dvanaest golova na četiri utakmice, bilans koji pokazuje da je prošle jeseni propuštena dobra prilika. No, sad je krenulo dobro. Atmosfera je dobra, stanje u Klubu stabilno i ovo je sada seme koje će klijati tamo kada se ova sezona završi i ljudi u Radničkom krenu da prave tim, atmosferu, obezbede sve uslove da se ovaj tim vrati u Prvu ligu. Ovo danas nas uverava da je Radnički na pravom putu…

Meševo 1 : 1 Budućnost (P)
Pčinja 3 : 2 GFK Dubočica
Radnički (S) 4 : 2 GFK Jagodina
Hajduk Veljko 3 : 0 Rembas
Radnički (P) 5 : 0 Timočanin
Sloga (L) 2 : 2 Jedinstvo (P)
Vlasina 5 : 0 OFK Brzi Brod