Markovi momci, definitivno, ulepšali praznik i fudbalsko proleće

Volim izazove, volim kada je sve lepo, kada nas je, kao ovog prolećnog popodneva milovao talas lepog fudbala, odjeknula terenom mladost, palo mnogo golova. Zadovoljstvo je ako ste se ovog popodneva na Veliku subotu baš našli na Stadionu kraj Nišave. Tužna subota pretvorena je u lepotu u praskozorje najradosnijeg praznika.

Marko Vidojević i njegova životna i fudbalska filozofija biće upamćeni. Niko, ama baš niko i nikada od trenera koji su dolazili, nije u prvi tim uveo deset mladih igrača i skoro počeo od startne linije!
Treneri obično dolaze, pitajući za budžet, pa tek onda potpisuju ugovor. Kada se Marko Vidojević vratio u Pirot nije zatekao ama baš ništa. Na prvom treningu 12 igrača sakupljenih iz zonaških timova. To su mu neki ostavili u amanet. Prvi deo sezone bio je loš. Bilo je sve nekako "smi, smi, pa rasipi", što bi rekli naši. Slaba selekcija. Rezultati nisu zadovoljili.

U januaru se sve promenilo. I Marko je ponovo bez dinara u džepu krenuo da traži tim po Srbiji. Imao je snagu u Dojkiću, Gajiću, kapitenu Boži, Dendi Ristovu, Neci Mančiću i Sekuliću. Tim broji 18, ma 22 igrača. I Marko ih je našao!

Darka Stojanovića je doveo sa Kosova, Ignića i Blagojevića iz Beograda, Stojiljkovića, Brkića, Stamenkovića, Petrovića iz Niša, Leskovca, Kruševca, Stojkovića je naš Zoran Stojanović "Makedonac" poslao iz Lazarevca. U prvi tim su ušli Stojanov, Mitov, Živković, Antić, Kamenović se ustalio kao stub odbrane, Neca se vratio na velika vrata... Počinjem sa njima. Sa ovom decom koja su ulepšala ovo popodne. Golobradi momčići postal su nova snaga ovog kluba.

Kada sam vas u najavi utakmice zvao, najavio sam da će biti golova. Bilo ih je osam! Gosti su simbolični dali u 86. minutu kada je pala koncentracija. Strelac Miloš Đorđević.

Evo kako su padali golovi: U 18. minutu gol Denisa Ristova za 1:0. Bio je to prodor “A la Maradona”. Jedan, drugi, treći, četvrti je pao, Ristov je "odalamio" sa 20 metara. U 27. minut gol Dragana Ignića za 2:0. Posle centaršuta našao se na pravom mestu u pravo vreme i ciljao u desni ugao. U 44. minutu gol Božidara Mančića za 3:0. Prepoznatljivo, majstorski je u punom trku sa 12 metara "bombom" pocepao mrežu u donjem desnom uglu. U 50. minutu gol postiže Mitar Radivojević za 4:0. Kombinacija sa treninga, Neca Mančić pred gol, a "strašni" Mitar Radivojević ubacuje loptu u mrežu. U 59. minutu Denis Ristov je pivisio na 5:0. Kada Denda daje golove, znajte da je to bila neka majstorija. Sekulić je sa desne strane iz kornera poslao loptu na prvu stativu, Ristov je "isekao" unutrašnjom i poslao u suprotni ugao. To se viđa samo na televiziji! U 65. minutu Mitar Radivojević postiže svoj drugi pogodak na meču za 6:0. Sve kao "copy-paste"! Ponovo Neca Mančić sa desne strane, a Mitar glavom "kuca" pod prečku! U 75. minutu gol Darka Stojanovića za 7:0. To je onaj što ima bombu u nogama. Dare Stojanović je sa 18 metara namestio nogu, opalio kako ume i lopta je našla svoje mesto u desnom uglu. Bravo Dare, majstore! U 79. minutu gol postiže Nemanja Mančić za 8:0. I konačno Neca Mančić. Bio je red. Namestio je nekoliko golova. "Lav", kako ga zovu, ciljao je pod prečku i stavio tačku na goleadu.

Da budem iskren, nekih sedam, osam minuta sa tribina krenuo sam dole na atletsku stazu. Dok sam silazio, nešto se desilo pred golom i igrač gostiju Đorđević je postigao počasni! Eto, to je ova lepa, prolećna, fudbalska priča.

Biće vremena da je nastavim. Uradiću analizu ovog proleća i naći ću još mnogo detalja koji će potvrditi ono što su neki, koji nisu odavde, a razumeju se u fudbal, rekli. Radnički je ovog proleća igrao najbolji fudbal. To sam rekao Marku na početku razgovora i podsetio na najavu utakmice. Da će danas mreže nastradati. I jesu!

Šteta što je postojala i jesenja polusezona. Kruševljani se ne bi "šepurili" kako jesu kroz ovo prvenstvo. Ali, dobro! Neka Bog da da smo živi i zdravi. Videćete iduće jeseni onaj Radnički kakav znamo, kakav volimo i kakvim se ponosimo!!!

Možda I ovo nešto znači. Gradonalčlnik je došao na Stadion. Bio je u društvu dva aktivna člana Uprave, Brace Ćirića i Saše Popovića i pomažućeg , bivšeg predsednika Zorana Nikolića. Možda ćemo biti jači. I u Upravi i na trenu!

Radnički - Sloga Leskovac 8:1 (3:0)

Strelci: 1:0 Ristov u 18. minutu, 2:0 Ignić u 27. minutu, 3:0 B. Mančić u 44. minutu, 4:0 Radivojević u 50. minutu, 5:0 Ristov u 59. minutu, 6:0 Radivojević u 65. minutu, 7:0 Stojanović u 75. minutu i 8:0 N. Mančić u 79. minutu za Radnički i Miloš Đorđević u 86. minutu za Slogu. Sudije: Lazar Pršić (Kruševac), Nikola  Mitić (Niš), Ivan Gmitrović (Niš), Branislav Stanković. Igrač utakmice: Denis Ristov.

GFK Dubočica 2 : 1 GFK Jagodina
Budućnost (P) 1 : 1 Rembas
Pčinja 3 : 0 Timočanin
Trayal 1 : 0 Jedinstvo (P)
Radnički (S) 7 : 0 OFK Brzi Brod
Hajduk Veljko 3 : 0 Vlasina
Radnički (P) 8 : 1 Sloga (L)