Inđija posekla Makišku šumu

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Gosti iz Inđije su pretrpeli sva tri poraza u play-offu i umesto direktnog plasmana, sada traže šansu da se makar kroz baraž dočepaju Super lige. Na drugoj strani Žarkovčani su samim plasmanom među osam vodećih timova Prve lige ispunili primarni cilj, a sledeći im je da takmičenje završe na 6. mestu i ponove prošlogodišnji plasman.Prvu priliku na utakmici propustili su gosti u 6. minutu, posle udarca iz ugla najviši u skoku je Bojović, ali je nedovoljno precizan sa nekih 5-6 metara udaljenosti. Konstantni napadi Inđije zamalo nisu urodili plodom u 26. minutu, Bađi u odsudnom momentu nije bio dovoljno skoncentrisan, pa je sa 7-8 metara loptu poslao van okvira gola.

Samo dva minuta kasnije umalo ih nije stigla kazna, slobodan udarac sa strane je izveo Ilić i pronašao na prvoj stativi Delevića, koji je glavom poslao loptu kraj same stative. Domaći preuzimaju inicijativu, a Vanja Ilić u 34. minutu pravi slalom kroz odbranu gostiju, prolazi tri igrača, ali kada je stigao nadomak cilja šutira slabo pa Čupić lagano interveniše.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a posle samo 15 sekundi igre u nastavku Stefan Đurić je doveo goste u vođstvo. U 52. minutu je već dva razlike za goste. Prodor Đurića je na nepropisan način zaustavio Obrenović u kaznenom prostoru i za to dobio žuti karton. Beloj tački je nonšalantno prišao Milosavljev, Vulić ga je pročitao i odbranio, na kratko odbijenu loptu natrčao je Vukajlović i zakucao pod prečku.

Utakmica je potom ušla u mirniji tok, tempo je opao, jedino je Ignjatović u 90. minutu mogao da postigne i treći gol za goste, ali je sa 8 metara pogodio samo spoljni deo mreže. Inđija sa ova tri boda nastavlja borbu za sam vrh tabele, sledeće nedelje dočekuje novobeogradski IMT, dok Žarkovčani idu u goste ekipi Mladost GAT u Novi Sad.

OFK ŽARKOVO - INĐIJA 0:2 (0:0)

STADION: OFK Žarkovo. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Ilić Milan. POM.SUDIJE: Marjanović Aleksandar i Blagojević Ivan. STRELCI: Đurić 46. i Vukajlović 52.min (Inđija). ŽUTI KARTONI: Obrenović i Ristić (OFK Žarkovo)

OFK ŽARKOVO: Vulić, Delević (Milunović), Milikić, Jovanović (Mićić), Ristić, Kokir (Ivić), Stojanović (Markišić), Ilić, Milenković, Obrenović, Dostanić (Manić).

INĐIJA: Čupić, Nedeljković (Plavšić), Vukajlović, Milosavljev (Đokić), Đurić (Kukolj), Stojanović, Desančić (Kovačević), Bađi (Žakula), Bojović, Rađen, Ignjatović.

OFK Žarkovo 0 : 2 Inđija
Javor Matis 2 : 4 IMT
Loznica 0 : 2 Mladost GAT
Železničar 2 : 0 Radnički (SM)