Remi u Riljcu u znaku Darka Veškovca

FK Stari Trstenik - foto: instagram.com/fkstaritrstenik

U 26. kolu Druge rasinske okružne lige u Riljcu su se sastali domaća ekipa Vinogradara i gostujuća Starog Trstenika. Utakmica je završena rezultatom 3:3 (0:1).

Za početak valja napomenuti da su gosti pogođeni brojnim povredama u ekipi doputovali sa samo 10 igrača. Domaća ekipa je od početka krenula silovito ka golu gostiju koji su se razumljivo povukli na svoju polovinu čekajući eventualno neku kontru ako se ukaže šansa. Ređale su se šanse ispred gola gostiju koje igrači Vinogradara nisu iskoristili i onda pred sam kraj poluvremena kako to obično biva je usledila kazna. Radosavljević je poslao jednu dubinsku loptu na krilo ka D.Veškovcu koji je nanizao dva igrača domaćih i praktično se ušetao u gol za 0:1 i iznenađenje svih prisutnih, sa tim rezultatom se krenulo na odmor.

Drugo poluvreme je krenulo sa dve šanse gostiju,od kojih je jedan šut L.Karadžića završio na prečki. Nakon toga domaći kao da su se trgli i u 48. minutu nakon centaršuta sa desne strane Alurović je smestio loptu u svoju mrežu za 1:1. Intezitet utakmice se nije menjao, domaći su napadali, sve do jedne kontre kada je D.Veškovac ponovo nanizao par igrača šutirao, golman Damnjanović je odbranio, ali je kapiten domaćih u nameri da loptu izbaci što dalje od gola nesrećno loptu ubacio u svoju mrežu za 1:2, igrao se 68. minut. Gosti se nakon toga još više povlače nazad i domaći u razmaku od 4 minuta u 76. minutu preko Milićevića i 80. minutu preko Milenkovića preokreću rezultat na 3:2. Da 3 boda ne ostanu u Riljcu u 88. minutu se pobrinuo svakako najbolji akter meča D.Veškovac koji je kao i prethodna dva puta nanizao par igrača sa levog krila i sa 7, 8 metara matirao golmana domaćih za konačnih 3:3. Utakmica je valja napomenuti odigrana bez i jedne javne opomene. Epitet igrača utakmice se svakako može dodeliti fantastičnom D.Veškovcu koji je kako se prvenstvo bliži kraju u sve boljoj formi.

Stadion u Riljcu. Gledalaca: 70. Sudijska trojka Bulatović, Matić, Nikolić.

Vinogradar: Damnjanović, Perić S (kap), Milić, Milenković, Radovanović, Milićević, Todorović D/od 55. Matić, Perić A/od 46. Todorović I, Jevtić, Mihajlović, Glišić.Trener: Jevtić M
Stari Trstenik: Veškovac A, Đurković, Radosavljević, Komatović, Alurović, Đurić, Veškovac D, Milovanović, Karadžić A, Karadžić L.(kap). Trener: Sklopić.

Župski biseri 2 : 0 Omladinac
Jezero 2017 3 : 1 Kamenorezac 76
Ribnik 3 : 1 Poljoprivrednik
Donji Kopaonik 2 : 3 Polet 57
14. Oktobar 1 : 3 Borac