28.10.2012 Vinko Janković

PLS: Nova radost somborskih rukometaša

Rukometaši Somborelektra ostvarili su drugu pobedu pred svojim navijačima u šestom kolu prvenstva Prve Lige, grupa Sever, savladavši Železničara iz Inđije rezultatom 30: 26. Do novih bodova i sigurne pobede, stigli su nakon

bolje igre u oba poluvremena, a tvorci pobede su golman Bogojević u odbrani , i Drašković i Nikolić u napadu. Gosti su imali u početku i vođstvo od dva razlike, a na odmor se ipak otišlo sa 14: 9 za domaći sastav. Nastavak susreta pripada razigranim rukometašima iz Sombora, dolaze do osam razlike, koliko je bilo u 50 minutu meča, da bi na kraju, kada trener daje šansu i igračima sa klupe, rukometaši iz Inđije smanjili razliku na samo četiri gola i konačnih 30: 26 za domaće. I na ovoj utakmici, golman Bogojević je u nekoliko navrata dobro intervenisao i izmamio aplauze publike, a Drašković sa deset i Nikolić sa golom manje, bili su najefikasniji u domaćem sastavu. God gostiju Damnjanović sa 9 i Pernar sa 8 golova, bili su najbolji u redovima Inđijaca. Fer i korektnu utakmicu pratilo je dobro suđenje sudijskog para iz Crvenke.

Sombor, 27. oktobar 2012. godine Gradska hala "Mostonga". Gledalac 120. Sudije: Pešić i Radojević iz Crvenke. Sedmerci : Somborelektro 2 (1), Željezničar 2 (2) Isključemnja Somborelektro 8 minuta Željezničar 4.

Somborelektro: Bogojević, Drašković 10 (1), Penzeš 3, Nikolić 9, Beslać, L. Kojić, Mijović, 2, Živković, Smiljanić 2, Gardijan 4, Bošković, Trtić, N Kojić, Nenadić.
Željezničar : Anđesilić, Damnjanović 9, Novaković, Jovanov, 2, Dukić, Beljić 3, Popović, Balić 3, Križanac1, Sekulić, Pernar 8 (2).

Metalac Asko Vidak 17 : 31 Spartak Vojput
Dinamo 25 : 23 Titel Džon Dir
Nova Pazova 25 : 28 ŽSK
Lavovi BP 20 : 30 Proleter
Mladost 30 : 26 Crvena Zvezda
Sombor 30 : 26 Železničar