03.10.2022 Stevan Davidović

Kraj Tise iz "dvojke u keca"

Gol prvenac za izjednačenje - Jovan Vrebalov

U petom kolu Međuopštinske fubalske lige Kikinda Žitište, u derbiju kola na raskvašenom terenu kraj Tise, viđena je zanimljiva utakmica između vodećeg Jedinstva i borbenog sastava Rohama iz Nove Crnje. Mada su izabranici Ivice Milivojeva imali terensku incijativu gosti su, iz prve ozbiljnije prilike u 43. minutu došli u vođstvo. Ispred svog kaznenog prostora prekršaj je načinio Nikola Eremić, da bi Darko Oljača iz slobodnog udarca pored „živog zida“savladao Igora Vlaškalina.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu, domaći su neprestano napadali, ali se pred golom isusnog čuvara Marka Vukobrata formirao pravi bedem, pa je Novobečejcima trebalo punih 20 minuta da stignu do izjednačenja. Posle lepe akcije u 65. minutu, Aleksandar Božić je uposlio Jovana Vrebalova, koji je svojim prvim golom u prvenstvu poravnao rezultat. Ujedno to je bio i ključ da se otvore kapije pred odličnim Vukobratom, koji je ubrzo još jednom savladan. Branislav Dokman je izgradio akciju 71. minutu, nesebično poslužio Nenada Vinovića, koji to znalački koristi i donosi preokret. Do kraja susreta bilo je samo pitanje sa koliko će golova gosti iz Nove Crnje napustiti Novi Bečej. Iz dve lepe akcije u finišu susreta u strelce su se upisali Dokman i Božić za konačnih 4:1.

Jedinstvo - Roham 4:1 (0:1)

Stadion kraj Tise. Gledalaca:50, Sudija: Nebojša Dragan (Kikinda). Strelci: Vrebalov 65, Vinović 71, Dokman 84, Božić 90. za Jedinstvo, Darko Oljača u 43. minutu za Roham. Žuti kartoni: Kovačev (Jedinstvo), Farkaš, Živković, Kitanović (Roham).

Jedinstvo: Vlaškalin, Eremić, Radovanović, Dokman. Vinović, Denis Salihović (Nikolić), Stojanov (Božić), Dragiša Salihović, Vrebalov,Koledin, Kovačev
Roham: Vukobrat, Lajoš (Budai), Todor, Farkaš, Hodi, Živković, Miloš Oljača (Šibul), Darko Oljača, Maksimović, Kitanović, Horvat.

U šestom kolu Jedinstvo, u subotu 8. oktobra, dočekuje Omladinac iz Ravnog Topolvca, dok Roham u nedelju, 9. oktobra,u Novoj Crnji igra sa Terekvešom iz Hetina.

Foto i tekst: Stevan Davidović

Jedinstvo 4 : 1 Roham
Omladinac 1 : 0 Napredak
1. Oktobar 4 : 1 Proleter
SU Podgrmeč 0 : 4 Vojvodina
Borac 1 : 4 Terekveš