24.04.2023 Stevan Davidović

Siguran korak vodećih timova

Pouzdana trojka Nikola Eremić, Jovan Vrebalov i Nenad Vinović - foto: Stevan Davidović

U 15. kolu Međuopštinske lige Kikinda-Žitište vodeći timovi bili su veoma uspešni. Vodeće Jedinstvo iz Novog Bečeja, lako je i bez poteškoća savladalo Omladinac u Ravnom Topolovcu (2:5), drugoplasirani Napredak iz Banatske Topole je u Srpskom Itebeju bio veoma siguran protiv „1. oktobra“ (0:4), a značajnu pobedu za siguran prolaz u  plej-of, zabeležio je Roham iz Nove Crnje koji je u Hetinu pobedio Terekveš (2:5).

Posle pobede u Novoj Crnji fudbaleri Jedinstva iz Novog Bečeja bili su veoma ubedljivi u Ravnom Topolovcu, gde su golom Mihajla Mihajlovića poveli u 11 . minutu, da bi potom Aleksandar Odžin u 34. i Nenad Vinović u 37. nagovestili da lider prvenstva na ovom gostovanju neće dozvoliti nikakvo iznenađenje. U samoj završnici, prvog dela igre Željko Zekirović je smanjio na 1:3, što je bio rezultat u poluvremenu.

Dominacija Novobečejaca nastavljena je i u drugom poluvremenu, kada je trener Dragan Vukajlović pružio priliku igračima sa klupe, koji su to znalački iskoristili. Mlađani Aleksandar Veselić je u 79. minutu, posle lepog prodora, povisio na 1:4, da bi Miloš Latinović dva minuta kasnije, golom sa više od 25 metara zapečatio sudbinu domaćinu (1:5), koji je u samoj završnici golom Borka Rajlića samo ublažio poraz (2:5).

U 16. kolu Jedinstvo dočekuje „1. oktobar“ iz Srpskog Itebeja, dok Omladinac igra u Novoj Crnji sa Rohamom.

Omladinac – Jedinstvo 2:5 (1:3)

Ravni Topolovac: Stadion Hercegovina. Sudija: Božidar Jonić (Kikinda). Strelci: Zekirović u 43, Rajlić u 83 za Omladinac, Mihajlović u 11, Odžin 34, Vinović 37, Veselić 79, Latinović u 81. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Stajić (Omladinac).

Omladinac: Ivanov, Zekirović (Manojlović), Vlahović, Salma, Njegoš Novaković, Nadaždin, Uroš Novaković, Knežević (Rajlić), Karakaš (Borkić), Stajić, Ćirovski

Jedinstvo: Vlaškalin, Eremić, Odžin (Latinović), Mesaroški, Vinović, Denis Salihović, Stojanov (Ilić), Vrebalov (Mišković), Koledin (Veselić), Mihajlović, Kovačev

Piše: Stevan Davidović

Terekveš 2 : 5 Roham
Borac 1 : 0 Vojvodina
SU Podgrmeč 1 : 0 Proleter
1. Oktobar 0 : 4 Napredak
Omladinac 2 : 5 Jedinstvo